خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: تمام سرنوشت بشر در امامت می باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: تمام سرنوشت بشر در امامت می باشد

امام جمعه بیرجند گفت: تمام سرنوشت بشر در امامت می باشد که به دو دسته می شود یکی امامت طاغوت و دیگری در امامت الهی خلاصه می شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین آقای سید علیرضا عبادی صبح امروز ( سه شنبه ) در دیدار با جمعی از فرماندهان رده های سپاه انصارالرضا علیه السلام، گفت: بشر در هر امری پیشوا و پیرو دارد که مسئله امامت از اهمیت بیشتری برخورداراست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره اینکه انسان در همه امور روزمره‌ و معنوی نیاز به پیشوا دارد، افزود:  قرآن کریم پیشوایان را به دو نوع تقسیم کرده است، یک گروه از پیشوایان که لازمه کارشان دعوت جامعه به بدبختی دنیا و آخرت است و پیروی از پیشوایان بد پاداش آن در نهایت آتش جهنم است و گروه دیگر از پیشوایان که خدا آنها را مشخص کرده انسان را براساس دین خدا تربیت می کنند و در نهایت خیر دنیا و آخرت را می‌بیند.

امام جمعه بیرجند گفت: تمام سرنوشت بشر در امامت می باشد که به دو دسته می شود یکی امامت طاغوت و دیگری در امامت الهی خلاصه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: یک انسان و جامعه متعهد،عاقل وهوشیارباید تمام تلاش خود را روی شناخت پیشوایش ‌بکند و لذا اینجاست که با مشخص شدن مسئله امامت هدف انسان مشخص می شود که به کدام سمت می رود.

وی افزود: بشر یک مسئله دارد و آن مسئله امامت است که مشخص بشود به کجا می رود و دنباله رو چه کسی است و آن چیزی که همه سرنوشت ها را رقم می زند مگرمی‌شود در دین جایگاهی نداشته باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به آیه ۱۲۴ سوره بقره، افزود: امامت بالاترین جایگاه در دین را دارد و از رسالت اهمیتش بیشتر است و پیامبران و امامان معصوم بر اساس شایستگی‌هایی که داشتند به این مقام رسیده‌اند نه بر اساس وراثت.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به اینکه همه مردم جهان خوب هستند و هر آدم خوبی برادر ماست اظهار داشت: ظالم در دین جایگاهی ندارد، و اینکه می بینید از صهیونیست‌ها،اروپایی‌ها و آمریکایی ها حتی حیوان درنده هار هم ننگ دارد چون سرداران ظلم و ستم هستند وتمام خرابی‌های این جهان به خاطر سر بر تافتن از عدالت است و هدف امامت هم برقراری عدالت است.

نماینده ولی فقیه درخراسان جنوبی درادامه گفت: اتفاقاتی که درفلسطین،غزه مظلوم،آفریقا و غرب آسیا رخ میدهد برای این است که بشر به دنبال اهم مسائل خود یعنی امامت نرفته است و ازامامت حق وعدل سر برتافته است.

وی افزود:امامت یک اصل است و وقتی پیشوا شایسته تشخیص داده شد، آن وقت پیشوا می شود علی علیه السلام و پشت سرش افرادی همچون اویس قرنی،سلمان فارسی و ابوذر غفاری، و در زمان معاصر ما به نیابت از امام زمان (عج الله) امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی پیشوا می شوند و افرادی همچون سردار دلها حاج قاسم سلیمانی  پیرو مکتب آنها می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: دوست و دشمن اقرار می کنند که نوع رهبری انقلاب اسلامی ایران در جامعه بر نیابت عامه مکتب انبیاء است، لذا اهم مسائل جهان بشر را بر اساس فکر، مطالعه، استدلال و برهان تعیقب و کار کنید و دنباله رو شهید حاج قاسم سلیمانی باشید همان طوری که آن شهید بزرگوار یاد گرفت و در صحنه میدانی هم نشان داد که پیشوا کسی می تواند باشد که شرایطش را داشته باشد.

وی افزود: امروز پیام انقلاب اسلامی ایران که عدالت است در جهان گسترش پیدا کرده است و کسی برای آن تبلیغ نکرده است و با خلقت و فطرت انسان هم سو است لذا می بینید جوانان و دانشجویان در کشورهای مختلف غربی بیدار شده‌اند و با اینکه می دانند کتک می خورند، زخمی می شوند، از دانشگاه اخراج و به زندان می افتند اما دنباله رو حق و عدالت هستند و این راه را ادامه می دهند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی در پایان خطاب به فرماندهان سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی اظهار کرد: شماها فردا پیشوایان جامعه زیردستان تربیتی خودتتان هستید و خیلی خدا را شاکر باشید که راه عدل،انسانیت،محبت، کمال، وجدان و علم را پیش گرفته اید که تمامش نور است و حاج قاسم های آینده هستید و روش و اخلاق و منش و رفتار آن استاد بزرگ را در هر کجا که رفتید پیاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *