خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: موضوع فلسطین مسئله بین حق و باطل است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: موضوع فلسطین مسئله بین حق و باطل است

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه مساله غزه و فلسطین مساله حق و باطل و مساله مکتبی است گفت: این مسئله مربوط به منطقه‌ای خاص نیست و باید این مردم مظلوم غزه کمک کرده و با دشمنان آنها جنگید.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی امروز (۱۱ آبان) در همایش تجلیل از موکب داران و رانندگان اربعین حسینی اظهار کرد: آنچه شما به آن موفق شده‌اید دو وجه مهم دارد که یکی از آن حب فی الله که اصل دین بوده است؛ عشق به خدا و مظاهر پروردگار بسیار خوشایند بوده و بقیه امور مظاهر این عشق هستند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه، حب به خداوند است، گفت: این سرمایه لوازمی همچون نماز، روزه، جهاد و همه کارهای خیری که انسان می‌تواند انجام دهد دارد و عشق به اولیاء الله و عشق به ابا عبدالله همه مظاهر حب به خداوند هستند.

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی با اشاره به اینکه وجه دیگر این حب پیام آن است، افزود: مساله اربعین حسینی که یک روز بین المللی بوده بدون شک یک پیام بین المللی هم دارد؛ در دنیا ادعا زیاد می‌شنویم ولی عمل مهم است، یکی از مظاهر حب به خداوند عشق و خدمت و ایثار نسبت به بندگان خداوند است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه حقیقت روح تمدن دین خداوند از طریق پیامبران به انسان‌ها رسیده است، یادآور شد: روح تمدن دین به بشر این بوده که براساس عشق به خدا نسبت به بندگانش عشق بورزد،اما ادعای تمدن را از کسانی می‌شنویم که نه بحث تمدن و تدین و حتی انسان و حیوان بودن را نمی‌دانند بلکه یک موجود دو پای مدعی هستند که کارشان انسان کشی و دشمنی با خدا و دین و مخلوق خداوند بوده و لحظه‌ای نمی‌گذارند بشر آرام باشد.

 

وی افزود: پیامی که در موکب ها اربعین اشاعه می‌شود در واقع پیام تمدن اسلامی بوده و صدور انقلاب یعنی اینکه به برکت انقلاب و جهاد در راه خداوند بیداری مردم در سراسر دنیا اتفاق افتاده است، این بیداری سند دارد که سند آن نوع تفکر دینی در مکتب اهل بیت و عشق به خداوند و مظاهر اسلامی بوده که زیرساخت آن محسوب می‌شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی ادامه داد: امروز آنچه توسعه می‌یابد و مردم دنیا را تحت تأثیر قرار داده مکتب اولیاء خداوند است، آنچه امروز در غزه مشاهده می‌شود کار هر روزه مستکبران عالم بوده و جنگ‌های جهانی به راه انداخته و خون ملت‌ها را آشامیده‌اند، پیام عشق موکب داران اربعین برای اینکه بشر نجات پیدا کند تمدنی بوده که مستند به مکتب انبیاء و راه ائمه است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: بنابراین مساله غزه و فلسطین مساله حق و باطل و مساله مکتبی بوده و مربوط به منطقه‌ای خاص نبوده و برای هر انسانی قابل تعقل است، هر کس عاشق عدل، حق و نجات بشر بوده باید به این مردم مظلوم کمک کرده و با دشمنان آنها بجنگد، آنچه می‌تواند دنیا را به عنوان یک پیام تغییر دهد عدالت امام علی (ع) است.

 

وی ادامه داد: این پیام یک پیام برای هوشیاری مردم جهان بوده که به زودی رقم خواهد خورد، برای نجات بشر از دست این غول‌های جهانی باید جهانی فکر کرد و هر نقطه‌ای هم که اهل فساد و ظلم هستند بحث آن نقطه نبوده بلکه بحث جهانی است.

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی در پایان خاطرنشان کرد: برای نجات بشر از دست غول های بیابانی باید جهانی فکر کرد اما موکب داران طلایه داران این تمدن اسلامی و عشق خداوند با همه سختی‌ها و پرچمدار این تمدن است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *