خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: لزوم برنامه ریزی دولت برای تشویق جوانان تحصیل کرده به کارآفرینی

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: لزوم برنامه ریزی دولت برای تشویق جوانان تحصیل کرده به کارآفرینی

حجت الاسلام والمسلمین آقای عبادی بیان کرد: یکی از کارهای اهم دولت باید این باشد که جوانان تحصیل کرده را از این حالت پشت میزنشینی خارج کند و آنان را به کارآفرینی تشویق کنند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین حاج سیدعلیرضا عبادی   امروز چهارشنبه (۲۳ شهریور) در دیدار با اساتید مدعو طرح ضیافت اندیشه دانشگاه بیرجند اظهار کرد: پیروان مکتب اهل بیت(علیه السلام) با همه غنای اعتقادی و فرهنگی اما چون منزوی بودند مهارت لازم را نتوانستند داشته باشند، انقلاب هم که به وجود آمد دشمن کار کرده مجرب تمام تلاش خود را برای نابودی آن انجام می دهد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن برای فرصت‌گیری و فرصت‌سوزی از ترور تا تحمیل جنگ تحمیلی و راه اندازی داعش را برنامه ریزی کرد تا انسان های کارآمد را از این انقلاب بگیرد، افزود: اما آنچه مانده برگ برنده ای برای ما است در حالی که آثار شکست بر دشمن ظاهر شده است.

 

وی ادامه داد: دشمنان از همان اول آیه های یأس می‌خواندند که تاچند ماه دیگر کار ایران تمام است اما رهبر معظم انقلاب در همین دوران بیانیه گام دوم انقلاب را نوشتند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای عبادی با بیان اینکه هر عملی که انسان انجام می دهد به صورت طبیعی یک پیوست فرهنگی و اعتقادی دارد، تصریح کرد: اکنون که فرصت پیدا شده است باید در آموزشگاه ها پایه اعتقادی که ریشه فرهنگی است، استوار شود.

 

امام جمعه بیرجند افزود: اگر باورهای ناب مکتب اهل بیت(علیه السلام) تبیین شود خیلی می تواند در ثبات قدم و صبر انقلابی نقش داشته باشد و باقی امور فرهنگی بر آن متکی شود.

 

وی ادامه داد: در کنار برنامه های استعماری دشمن و انواع و اقسام آسیب‌های که زدند، دولت ها مختلف با رنگ‌های گوناگون آمدند و سیاست انقلاب که بر اساس قانون اساسی باشد را دنبال نکردند و بر اساس سلیقه شخصی و حزبی عمل می کردند که فرصت ها را سوزاندند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای عبادی با اشاره به اینکه در فرصت کنونی مسئولان رده اول کشور صادقانه می خواهند برای خدا و مردم کار کنند اما پیکره‌ها همراه نیست، تصریح کرد: اما با همه این حرف ها روی کار آمدن دولت سیزدهم مایه امیدواری است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه با انتقاد از مهاجرت دانشجویان تحصیل کرده ایران به کشورهای دیگر، گفت: اگر این نیروهای متخصص را در کشور پرورش دهیم و برای خدمت به انگلیس بروند این خودش هزینه است.

 

وی با تأکید بر اینکه امروز وقت تلاش است و در این چندسال قدم های خوبی برای برگزاری دوره‌های مهارتی در زندان ها و پادگان ها برداشته شده است، متذکر شد: اما اولویت با متخصصین است چرا که اسم آن سرمایه گذاری است و هم خود اینها سرمایه های کشور هستند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای عبادی تأکید کرد: یکی از کارهای اهم دولت باید این باشد که جوانان تحصیل کرده را از این حالت پشت میزنشینی خارج کند و آنان را به کارآفرینی تشویق کنند و این کارها باید توسعه یابد و جرو برنامه های دولت قرار بگیرد.

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به لزوم ایجاد سوله‌های کارآفرینی و مهارت آموزی در دانشگاه و خارج از آن، گفت: باید اینها در طرح کاردانشی صورت بگیرد و در کنار این قضایا مهارت دینی دانشجویان هم توسط افراد امین و ماهر ارتقا یابد.

 

ایشان در پایان بیان کرد: باید امروز قدر این فرصت خوب را بدانیم به شرط اینکه آن را نسوزانیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *