خانه / بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: تفاوت بین وحشی‌گری و تمدن در رعایت قانون است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: تفاوت بین وحشی‌گری و تمدن در رعایت قانون است

حجت الاسلام والمسلمین آقای عبادی با اشاره به اینکه غفلت از برکت قانون در جامعه، گفت: فرق بین انسان کامل و ناقض و بین وحشی‌گری و تمدن همان مسئله رعایت قانون است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی امروز (۱۲ مرداد ماه) در نشست بصیرت افزایی کارکنان فرماندهی انتظامی استان اظهار کرد: تمام این هستی از حرکات منظم خورشید و کهکشان ها تا عالم نباتات، جمادات و حیوانات براساس قانون و نظم است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: از مقدس‌ترین موضوع ها در جهان هستی و عالم انسان، قانون است، انسان اگر در قانون انسانیت قرار بگیرد استعدادهای نامتناهی او به بار می نشیند و صفت خدایی پیدا می کند اما در غیر این صورت تبدیل به حیوانی درنده می شود، فرق بین انسان کامل و ناقض همان مسئله رعایت قانون است و فرق حقیقی بین وحشی‌گری و تمدن به معنی صحیحش همین است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای عبادی عنوان کرد: بی توجهی بر مسئله قانون هم سایه می افکند و جامعه نسبت به برکت قانون در غفلت محض است، تمام وزارتخانه هایی که شبانه روزی تلاش می کنند یا کارگر زحمتکشی که جاده می سازد و نیرویی که در هوای گرم اهواز و زمستان سرد کردستان نگهبانی می دهد براساس قانون این کارها را انجام می دهند و همگان از قانون بهره می گیریم.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: برخی افراد چقدر باید موجود بی تفاوت و نفهمی باشند که از برکات و امتیازهای قانون در جامعه استفاده می کنند اما نوبت به خودشان که می رسد، می گوید فلان قانون را قبول ندارم!

وی خطاب به نیروهای انتظامی استان افزود: همه کسانی که در اجرا و نظارت بر قانون زحمت می کشند خیلی ارزشمند هستند، خداوند به شما توفیق داده که نظارت بر اجرای قانون شغلتان شده است و کسانی که نمی فهمند را باید با منطق متوجه برکات قانون کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی، اظهار داشت: رشد جامعه در رعایت قانون است، دشمن به دنبال ترویج قانون شکنی و ایجاد خدشه در امنیت جامعه هستند تا به ما ضربه بزنند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی در پایان به سخنان برخی نسبت قانون حجاب و طرح مسئله حجاب اجباری اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: حجاب اجباری نیست بلکه قانونی است که باید رعایت شود لذا کسانی که می فهمند از این قانون استقبال می کنند و مسلم برای کسانی که نمی‌فهمند قانون باید جبری باشد تا اجرا شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *