خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: راه نجات از فتنه های آخرالزمان پیروی از قرآن است/ خودسازی هدف اصلی نزول قرآن

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: راه نجات از فتنه های آخرالزمان پیروی از قرآن است/ خودسازی هدف اصلی نزول قرآن

حجت الاسلام و المسلمین  عبادی با بیان اینکه خودسازی هدف اصلی نزول قرآن است، گفت: در شرایط آخرالزمانی فتنه‌ها زیاد است اما اگر با قرآن باشید، گوی سعادت را درک خواهید کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی پیش از ظهر امروز (۰۶ مرداد) در دیدار با قرآن آموزان طرح رحله در سالن امام علی(علیه السلام) بیرجند، گفت: قرآن کریم معجزه باقیه خاتم انبیاء حضرت محمد(صلوات الله علیه) و تنها سند دین در جهان است و اعتبار باقی کتب، دین یا انبیاء متکی به قرآن است و قرآن خود متکی به اعجازش است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ابراز داشت: همه در هر سطحی که باشند از قرآن بهره می گیرند، شما که با پیروی از رهبر معظم انقلاب برای تربیت ۱۰ هزار حافظ قرآنی تلاش می‌کنید خیلی کار پربرکتی است.

وی ادامه داد: مسئله خودسازی با قرآن جزو اهداف اصلی است که قرآن برای آن نازل شده است، در سایه پرورش قرآن، شخصیت‌های بزرگی از جمله ابوذر غفاری، سلمان فارسی، مقداد، عمار، شهدای کربلا و … تربیت شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی یادآور شد:  خداوند خالق انسان است و قرآن را به عنوان برنامه خودسازی انسان نازل فرموده است، هر چه از عزت و ایمان و کمالات در طول تاریخ تا زمان معاصر ما تولید شده از این زاویه بوده است.

امام جمعه بیرجند با اشاره به ماجرای کربلایی کاظم ساروقی کشاورز بی سوادی که یکباره حافظ کل قرآن شد، افزود: در شرایط آخرالزمانی فتنه‌ها زیاد است اما اگر با قرآن باشید گوی سعادت را درک خواهید کرد، کار اصلی که قرآن برای آن نازل شده برای تکمیل و رسیدن انسان های به کمال است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *