خانه / تاپ خبر / رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی: مشکلات فرهنگی از سلیقه‌ای عمل کردن برخی مسئولین است

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی: مشکلات فرهنگی از سلیقه‌ای عمل کردن برخی مسئولین است

حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی با اشاره به اینکه افرادی با انقلاب های رنگی وارد صحنه های سیاسی و مدیریتی کشور شدند و آوازی بیرون می دهند به عنوان قرائتی از اسلام که ربطی به افکار مردم، تخصص های دینی و فتوای مجتهدین ندارد، گفت: هردولتی که بر کار می آید یک سیاستی را در فرهنگ وارد می کند و دولت بعدی دوباره از صفر شروع می کند و سیاست خود را دنبال می کند لذا همیشه روی صفر حرکت می کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی پیش از ظهر امروز (۰۱ مرداد) در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی، گفت: از نظر مردمی، مردم کشور ما هم از جهت انسانی، سالم و هم از نظر اسلامی بسیار معتقد هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ابراز داشت: اندیشه مذهبی مردم ما ولایت اهل بیت(علیه السلام) را دارا است و تحت همین اندیشه انقلاب کردند، شهید دادند و سختی های زیادی را تحمل کردند که همه اینها از انتظار فرج و نجات جامعه انسانی است، این هویت مردم ایران است.

وی ادامه داد: مشکل اصلی در مباحث فرهنگی در موانعی است که ایجاد می کنند، اقتضا در مردم زیاد است، جان و مال و فرزندان خود را در راه حضرت مهدی(عج) فدا کرده اند اما برای موانع فکری باید کرد، شرایط کشور به دلایل مختلف به گونه ای است که با همه این استحکامات اما افرادی با انقلاب های رنگی وارد صحنه های سیاسی و مدیریتی می شوند و آوازی بیرون می دهد به عنوان قرائتی از اسلام که ربطی به افکار مردم، تخصص های دینی و فتوای مجتهدین ندارد.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی، ابراز داشت: تنها ترجمه آن، ترجمه افکار بیرونی است، اما می بینیم که به او فرصت می دهند که انواع خرابکاری ها روی فرهنگ و عقاید مردم و اقتصاد کشور صورت میگیرد، در کشورهای فاسد حتی فضای مجازی را مدیریت می کنند اما در ایران رها است، وقتی یک بیماری وارد کشور می شود همه فضای عمومی کشور را حفظ می کنند تا جامعه حفظ شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی یادآور شد: در مسائل فرهنگی نیز اینگونه است که باید مواظب باشیم، هردولتی که بر کار می آید یک سیاستی را در فرهنگ وارد می کند و دولت بعدی دوباره از صفر شروع می کند و سیاست خود را دنبال می کند لذا همیشه روی صفر حرکت می کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی در پایان خاطر نشان کرد: مقتضی فرهنگ در بین مردم قوی است، اما موانع زیاد است، قانون خوب در کشور کم نداریم اما در اجرا به صورت سلیقگی عمل می شود و مشکلات از اینجا آغاز می گردد، هیأت های اندیشه ورز در مسئله فرهنگ باید فعالیت بیشتری داشته باشند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *