خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: نماز جمعه بهترین پاسخگوی هجمه های فضای مجازی است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: نماز جمعه بهترین پاسخگوی هجمه های فضای مجازی است

حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی با اشاره به اینکه ابزاری]فضای مجازی[ که امروز جامعه بشری بدست آورده که هم در راه خیر کاربرد دارد و هم در راه شر، که امروز در راه شرّ حداکثر استفاده می شود،گفت: در دنیای مجهز به همه فناوری ها، اما نماز جمعه پاسخگوی این مسائل است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی در دیدار با  امام جمعه جدید شهر خوسف، بیان کرد: نسبت به ظرفیت نماز جمعه، مضمون روایتی است که از حضرت امام حسین(علیه السلام) سوال شد نسبت به توحید، ایشان فرمودند« توحید شناخت امامِ هر زمانی است»؛ خیلی جمله دقیق و عمیقی است، خداوند متعال، پیشوایان دین را ائمه معصومین قرار داده و از آن جا انتقال می کند به نواب خاص یا عام.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای عبادی، ابراز کرد: در حالت اشراف از سویی و راهنمایی و رهبری و تصورش در، نمونه اکمل آن که خود پیامبر و امام معصوم است، در تشریع نماز جمعه که همه قشرها و سلیقه می آیند، به صورت سلسله مراتب، آن پیام جهت دهی جامعه که هرکاره‌ای هستند جهتش به سمت خدا باشد که همان توحید عملی است.

امام جمعه بیرجند، گفت: وقتی یک جامعه ای توحیدی می شود که فرمول و تشکل خاص داشته باشد و این تشکل خاص را خداوند در نماز جمعه تشریع کرده است، اما قبل از نماز جمعه در مساجد نماز جماعت است و بعد از نماز جمعه، حج بیت الله الحرام است که در هر سال انجام می شود، آن وقت در جهت دهی جامعه به حقیقت توحید و با اشراف و نظارت، پیام و رهبری کردن در مقابل انواع راه های انحرافی است.

وی افزود: نمونه اکمل آن ائمه معصومین است، اما با وجود حضور امام معصوم نیز فقط در یک نقطه این برنامه(نماز جمعه) اجرا می شود، لذا با استفاده از فرستاده ها به صورت نیابتی پیام ایشان به تمام افراد جامعه در نماز جمعه می رسد، لذا با پیام حقیقت توحید عملی باید به همه برسد که شبکه آن نماز جمعه است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی در ادامه گفت: امام خمینی (ره) به عنوان یک عارف به حقایق دین و رهبر جامعه در مقام نیابت عامه، تمام این زوایا و لوازمش را می داند اما کوتاهی ها برای ما است، که اگر این انقلاب اسلامی فقط نماز جمعه درست به ما برسد مارا بس است، تمام دنیا ۴۳ سال است که به صورت ترکیبی با همه گزینه ها با جمهوری اسلامی در جنگ است که سخت ترین آن جنگ فرهنگی است.

وی ادامه داد: ابزاری]فضای مجازی[ که امروز جامعه بشری بدست آورده که هم در راه خیر کاربرد دارد و هم در راه شر، که امروز در راه شرّ حداکثر استفاده می شود، دنیای مجهز به همه فناوری ها، اما نماز جمعه پاسخگوی این مسائل است؛ اگر روزی بیاید که شرایط به گونه ای شود که امام معصوم (علیه السلام) حضور داشته باشد، جامعه بالاترین سعادت را درک خواهد کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی در پایان خاطر نشان کرد :با صراحت پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ و سیاست و راهبرد شورای سیاستگذاری ائمه جمعه که اگر يُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ باشد، خدا توفیق را می دهد.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *