خانه / تاپ خبر / نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی: قانون ستون فقرات یک نظام است/ شورای نگهبان حافظ قانون کشور

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی: قانون ستون فقرات یک نظام است/ شورای نگهبان حافظ قانون کشور

حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی با اشاره به اینکه هر کشوری که بخواهد رشد کند در هر بخشی باید طبق قانون عمل نماید، گفت: مشکل فعلی این است که برخی از مدیران نتوانسته اند قانون را رعایت کنند، در کشوری که قانون حاکم نباشد آن کشور شکست می خورد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی در دیدار با مسئول و جمعی از اعضای دفتر استانی شورای نگهبان در خراسان جنوبی، ضمن تسلیت شهادت امام محمدباقر(علیه السلام) و بزرگداشت سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان، گفت: با کمی دقت می توان دید که در جهان هستی قانونی حاکم است و در طبیعت همه چیز طبق قانون می باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در صنعت نیز قانون وجود دارد، در یک دستگاه، ماشین و کارخانه قانون حاکم است، در این تشکیلات اگر یک قطعه برداشته شود کل این دستگاه ممکن است از کار بیافتد، تمام مراحل تولید یک قطعه یا وسیله بر اساس فرمول است و نمی شود شانسی چیزی ساخت.

وی ادامه داد: قوانین بشری و حتی تشریع الهی همه‌اش قانون است، فقیه به چه کسی گفته می شود؟ به کسی که اطلاعات کافی به صورت مبنایی از مسائل فرعیه پیدا کند، پس تمام آن قانون است، در امور انسانی و مدیریت تمامش قانون است، لذا همه هستی ما تا ابد بر اساس قانون تبیین می شود.

حجت الاسلام والمسلمین آقای عبادی بیان کرد: در بحث دشمن شناسی اطلاعات نظامی دشمن را داریم که تاکتیک و سلاحش چیست یا به تعبیر خود دشمن همه گزینه های که دشمن علیه ما به کار میگیرد را پردازش می کنیم اما به نظر من خطرناک ترین طرح دشمن علیه جمهوری اسلامی آسیب زدن به قانون است و مردم ایران اسلامی را تحت تاثیری قرار دهد که نسبت به قانون بی توجه شوند.

وی ادامه داد: استکبار با عناصر نفوذی اش در پیاده کردن بی قانون تلاش می کند، که این بدترین نوع دشمنی است، چرا که اگر قرار است به تولید و نتیجه ای برسیم نیاز به قانون و فرمول است، بدترین خطر از ناحیه دشمن این است که به نحوی رعایت قانون را از شهروندان یک کشور بگیرند به همین نسبت باید در دشمن شناسی هوشیار باشیم در حالی که دشمن نیز در دشمنی بسیار هوشیار است.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی ابراز کرد: برای تولید سم و دارو هر دو فرمول نیاز است، فرقی نمی کند، اما برای رسیدن به نتیجه چه تولید سم و چه تولید دارو باید فرمول رعایت شود، هر کشوری که بخواهد رشد کند در هر بخشی باید طبق قانون رشد کند، مشکل ما این است که مدیران نتوانسته اند قانون را رعایت کنند، در کشوری که قانون حاکم نباشد آن کشور شکست می‌خورد.

وی افزود: تمام شکست ها مبتنی بر قانون شکنی است، در حالی که چه در فضای مجازی، چه در مدیریت کشوری و چه در عوامل نفوذی در جاهای مختلف ما را به قانون شکنی تشویق می کند، قانون شکنی یعنی کشور شکنی و ستون فقرات یک نظام را شکستن.

حجت الاسلام والمسلمین آقای عبادی در ادامه یادآور شد: ما هنوز نتواسته ایم یک دولت اسلامی انتخاب کنیم در حالی که انقلاب اسلامی از نظر دوست و دشمن یک انقلاب فوق العاده است؛ این در حالی است که مردم نیز انقلاب و جمهوری اسلامی را می خواهند، چه آن کسی که راضی است و چه کسی که ناراضی است، ولی مشکل آنجایی بیشتر می شود که قانون توسط مجریان قانون شکسته می شود.

وی در ادامه افزود: باید بیش از این به مردم عزیز که با همه سختی ها و مشکلات پای‌مردی نشان می دهند کمک کنیم، استکبار با نفوذ در کشور و به وسیله خود مردم  به طور غیر مستقیم قوانین اسلامی را از بین ببرند، یا افرادی را با پول های نجومی و حرام مشغول می شوند و در مقابل آن افرادی که با زباله گردی حداقل درآمدی دارند که شکمش را سیر می کند، حالا این فرد در آستانه دزد شدن، قاچاق فروش شدن و زورگیری کردن قرار میگیرد، چرا که این فرمول را دست های نفوذی روی مردم پیاده کرده است و نتیجه آن این است که قانون توسط خود مردم شکسته می شود.

امام جمعه بیرجند اظهار کرد: شورای نگهبان یک نهاد قانونی است که حافظ قانون می باشد، چه در انتخابات، چه در قانون شرع و چه در قانون مصوب وظیفه‌اش حفظ قوانین این کشور است، اما اگر این نهاد نباشد اتفاق های بدی می افتد، آنهایی که این قبیل حرف ها را می زنند بدانند که حرفشان حرف انگلیس و امثال ترامپ است.

وی در ادامه گفت: باید در شرایط فعلی و آینده روی مسئله قانون بیشتر کار شود، نوجوان عزیز ما دلش از گل پاک تر است اما چون قوانین اجتماعی و فرهنگی را نمی داند قانون شکنی می کند، یا آن فردی که در رانندگی دچار حادثه می شود اکثر علت آن بدلیل همین رعایت نکردن قوانین است، حالا رعایت نکردن قانون چه از سوی جاده سازی، یا خودرو سازی یا هم فرد راننده، در هر صورت قانون رعایت نشده و منجر به حادثه می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی ابراز کرد: اگر سیستم قانون در مسائل مختلف انجام شود حوادث به یک درصد می رسد، وقتی قانون رعایت نشود به سادگی مردم کشته می شوند، جایگاه شورای نگهبان یک جایگاه مقدس است چرا که این نهاد حافظ جان، خون و مال مردم است، ولی برخی ها یک طوری حرف می زنند که انگار مردم نمی فهمند، در حالی که مردم خوب هم می فهمند، خوشبختانه در این کادر سازی های که در طول این مدت صورت گرفته و با وجود درصدی ضعف اما قابل قبول است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: کار شورای نگهبان خیلی کار ارزشمندی است، و مصداق آن حدیث پیامبر اسلام(صلوات الله علیه) هستید که می فرماید«مَنْ سَنَّ سُنَّةً حَسَنَةً فَلَهُ أَجْرُهَا وَ أَجْر مَنْ عَمِلَ بِهَا إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ؛ هر کس سنت نیکویى را بنا نهد،اجر آن و اجر همه عمل‏کنندگان به آن عمل تا روز قیامت براى اوست» شما این سنت حسنه را اعمال می کنید و امروز با افتخار می گویید که با توطئه های چند ساله و کارشکنی های چند ماهه و این اتفاقات خارجی و داخلی انتخاباتی انجام دادید که بوی پیروزی های اوایل انقلاب اسلامی دوباره به مشام رسید.

حجت الاسلام والمسلمین آقای عبادی ادامه داد:  هرچه آثار این انتخابات باشد شما نیز در ثواب آن شریک هستید، مردم خراسان جنوبی ۱۵ سال قبل یک نیرویی را که بومی هم نبوده شناسایی کرده که بعد از آن مردم عزیز ایران فهمیدند که راه نجات کشور انتخاب این فرد است، اما این نیز فراموش نشود که کشوری را تحویل منتخب مردم می دهند که همچون یک زمین سوخته است و باید مردم با صبر انقلابی خود این مسائل اولیه را تحمل کنند تا با اتکای به داخل مشکلات حل شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برخی رسانه ها نوشتند که منتخب مردم در یک زمین مین گذاری پا خواهد گذاشت، همان گونه که می بینید در تمامی زمینه ها مین گذاری شده است از مین گذاری اقتصادی و معیشتی تا مین گذاری های اجتماعی، اما همواره کمک خدا خواهد بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *