خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: پیشتازی نیروهای مسلح در پیاده کردن آرمان های انقلاب / امروز آمریکا در حال جان کندن و انگلیس در حال رسوا شدن است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: پیشتازی نیروهای مسلح در پیاده کردن آرمان های انقلاب / امروز آمریکا در حال جان کندن و انگلیس در حال رسوا شدن است

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی با بیان اینکه امروز از هیمنه و اقتدار آمریکای آن زمان چیزی باقی نمانده است، گفت: اینها ثمره جانفشانی‌های شهیدان و ایثارگرانی است که در برابر ظلم ایستادگی کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی امروز در همایش روحانیون عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح استان که به میزبانی ارتش  برگزار شد، گفت: اقتضا در این مکتب غنی و این انقلاب کبیر همه‌ی خوبی ها را به همراه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی افزود: تحقق هر امر مشروط به وجود مقتضی و عدم مانع است، انقلاب اسلامی ازنظر مقتضی چیزی کم ندارد، دنیای کفر در حال مقاومت است اما کفر نابود شدنی است.

وی با اشاره به اینکه در ۲۰۰ سال  گذشته انگلیس به عنوان ابر استعمارگر بر کل منطقه شرق تسلط داشت، گفت: دراین مدت آنچه که به عنوان نیروهای مسلح در ایران فعالیت می کرد برای اهداف بیگانه به کار گیری می شد و بعدها با وجود آمریکا و رژیم صهیونیستی بدترنیز شد، ارتش با مردم بد رفتاری می کرد و مردم نیز از ارتش در زمان طاغوت متنفر بودند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه یکی از زوایای انقلاب اسلامی تاثیر آن بر نیروهای مسلح در ایران بود ،تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی، در نیروهای مسلح رویه عوض شد چرا که نیروهای مسلح انقلابی باید دژ مستحکم مردم باشند، لذا تحقق این امر باعث شد نیروهای مسلح مردم را دوست داشته باشند و مردم هم به نیروهای مسلح کشور خود افتخار کنند و از همان اوایل انقلاب اسلامی شعار “ارتش برای مردم ، مردم فدای ارتش” سرداده می‌شد که مشاهده کردید که در دوران دفاع مقدس مردم نیز نیروهای مسلح خود را تنها نگذاشته اند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی  با بیان اینکه در این ۴۰ سال انقلاب اسلامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز برای همراهی با مردم سنگ تمام گذاشته اند که دلیلش همان نقشی است که علما در خدمت نیروهای مسلح ،اسلام و انقلاب هستند ، افزود: امروز هم این وحدت عقیده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دنیا را تغییر می‌دهد، تاثیر این مقاومت جانانه در بیش از ۴۰ سال و اتکای به قدرت الهی خود را نشان داده است و نتیجه تحریم‌هایی ظالمانه‌ی که دشمنان بر علیه ایران اسلامی انجام می دهد برعکس شده است.

وی با اشاره به آیه صِرَاطَ الَّذِينَ أَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ، گفت:  منظور از أَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ افرادی هستند که در راه اسلام ترک همه چیز می‌کنند و علاقه از همه چیز می برند و به دفاع از حق در جنگ های نا برابر می ایستند، است.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نور چشم مردم، رهبرفرزانه انقلاب اسلامی و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) هستند، گفت: آنهایی که با سازش کاری و لبخند می خواهند با دشمن کنار آیند حرف و کارشان بی منطق است، چون تجربه همواره بر خلاف منطق آنها بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی  با اشاره به اینکه مرگ یعنی نفس بکشی اما مانند حیوانی ذلیل در دست دشمن باشی، گفت: مقصود این است که حق استوار شود نه اینکه زنده ماند، در راه حق شهید می دهید اما پیروزی همین است، کربلا همه شهید شدند، ولی پیروز واقعی دشت کربلا چه کسی بود؟

وی در ادامه افزود: آن روزی که حزب بعث در عراق متکون می شد قدرت چندانی نداشت اما عشایر عراق همه مسلح بودند، که در آن زمان آیت الله حکیم که از مراجع بودند حکمی دادند وعشایر به صحنه آمدند و حزب بعث عقب نشینی کرد، و سپس از طریق وعده و وعید دوباره اعلام وجود کرد و هیچ کس جلوی آن ها را نگرفت و باعث شد ظلم هایی در عراق بکنند که هنوز آثارش پیدا است که اگر آن روز جلوی این حزب را گرفته بودند این اتفاقات نمی افتاد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز از هیمنه و اقتدار آمریکای آن زمان چیزی باقی نمانده است، گفت: امروز آمریکا در حال جان کندن و انگلیس در حال رسوا شدن است که اینها ثمره جانفشانی‌های شهیدان و ایثارگرانی است که در برابر ظلم ایستادگی کردند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی اظهار کرد: نقش انقلاب اسلامی  در دنیا و درزمان مناسب نتیجه نهایی را خواهد داد، امروزه انقلاب اسلامی در نیروهای مسلح بیشتر نمو پیدا کرده است چرا که در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی قانون بسیار بیشتررعایت می‌شود لذا در پیاده کردن آرمان های انقلاب جلو تر از بقیه دستگاه ها هستند.

وی افزود: با وجود این تحریم هایی که علیه انقلاب اسلامی با این سختی های فراوان شد اما نتیجه ی آن را می بینید که امروز ابر پروژه هایی که فرزندان انقلاب اسلامی در حال افتتاح آن هستند، بیشتر و بیشتر شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی برای افزایش غنی سازی به سطح ۲۰ درصد بسیار کار درستی بود، و بعد ازآن نیز رزمایش های مقتدرانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران باعث شد که وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا طی نامه ای به رئیس دولت جدید آمریکا متذکر شدند تحریم ها قدرت ایران را افزایش داده لذا دولت جدید آمریکا باید به برجام برگردد و تحریم ها را بردارد چرا که مسئله تهدید ایران پشت سر گذاشته شده است و طمع بستن به برنامه موشکی ایران قابل تصور نیست.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی در پایان خاطر نشان کرد: با عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی شرایط به گونه ای می‌شود در گام دوم انقلاب بعد از پشت سر گذاشتن این همه مشکلات داخلی و خارجی ، فرجی برای مردم دنیا حاصل شود چرا که انقلاب اسلامی برای ایران به تنهایی نیست بلکه برای تمام مردم عدالت خواه جهان است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *