خانه / سخنرانی / امام جمعه بیرجند: فضای مجازی همچنان در دست دشمن درجه یک نظام اسلامی قرار دارد

امام جمعه بیرجند: فضای مجازی همچنان در دست دشمن درجه یک نظام اسلامی قرار دارد

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: فضای مجازی به دلیل کارشکنی های برخی مسئولان کشور همچنان در دست دشمن درجه یک نظام اسلامی قرار دارد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی در همایش فعالان فضای مجازی و رسانه ای استان اظهار کرد: مردم در ۲۲ بهمن با حضور باشکوه خود چهلمین روز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی را نیز گرامی داشتند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسانی که سیر الی الله می کند نیازمند توشه مادی و معنوی است، گفت: کمبودها گاهی اشخاص را زمین گیر می کند و در روایات تعبیر شده تنگ دستی یکی از بلاهای است که انسان را در سختی قرار می دهد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی خطاب به مسئولان کشور، افزود: باید مسئولان مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کنند تا مردم در مسیر فرهنگی دچار خلل نشوند.

 

وی ادامه داد: در شرایط نابسامان اقتصادی بیش از فقر مادی، بیماری و رنج فرهنگی برای انسان حاصل می شود.

 

امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه بیماری روحی مرکز انسانیت افراد را تحت الشعاع قرار می دهد، افزود: گاهی بیماری روحی چون نفاق و دروغ آسیبی بیش از بیماری جسمی بر انسان وارد می کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: در هر کشوری تشکیلاتی برای رفع بیمارهای جسمی و فقر وجود دارد اما آیا نسبت به بیمارهای روحی انسان نیز تشکیلاتی وجود دارد؟

 

وی با اشاره به اینکه همانگونه که جسم انسان نیازمند خوراک سالم است روح و روان انسان نیز به خوراک فکری سالم نیاز دارد، عنوان کرد: متاسفانه مسئولان هنوز فضای مجازی را به دست نیروهای توانمند داخلی نداده اند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر فضای مجازی به دلیل کارشکنی های برخی مسئولان همچنان در دست دشمن درجه یک نظام اسلامی قرار دارد و بمباران فکر و اندیشه می کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه ایجاد فتنه ها تنها گوشه ای از آسیب های فضای مجازی است، گفت: باید فضای مجازی از دست دشمن گرفته و به نیروهای داخلی سپرده شود.

 

وی تاکید کرد: برخی مسئولان به عنوان مسئولیت خود اکتفا کرده اند و هیچ اقدامی برای حفظ محیط فکری جامعه انجام نمی دهند و فضای مجازی رها شده است.

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه باید سطح جوانان را افزایش دهیم و فضای حقیقی و مجازی جامعه مدیریت و سالم سازی شود ، افزود: متاسفانه کوتاهی های بسیار زشت در فضای مجازی کشور وجود دارد در حالی که باید با مدیریت صحیح به جامعه خوراک فکری سالم برسد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه اگر سالم سازی فضای مجازی و فکری جامعه را انجام دهیم جلوی دشمن گرفته می شود، گفت: انقلاب و اسلام مکتب فرهنگی است و اگر فرهنگ ناب اسلامی را ترویج دهیم دشمن را در هر جایی زمین گیر می کند چون هیچ حرفی برای بیان کردند، ندارند.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *