خانه / درس اخلاق / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: آن کسانی به درد مدیریت واحد جهانی می خورند که در خود تردید نگه ندارند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: آن کسانی به درد مدیریت واحد جهانی می خورند که در خود تردید نگه ندارند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه آن چیزی که برای فردای ظهور به درد می خورد بصیرت است، گفت: آن کسانی به درد مدیریت واحد جهانی می خورند که دیگر در خود تردید نگه ندارند و الا کسی که تردید داشته باشد به درد نمی خورد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی صبح امروز در جلسه ی درس اخلاق مدیران دستگاه های اجرایی استان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و دیگر جانباختگان حوادث اخیر، اظهار کرد: در تمامی زمان ها بیش از هر مسئله ای، مسئله ی بصیرت مهم و کارساز بوده و هست.

 

وی با بیان اینکه چارچوبه ی یک اصل که مشخص و قابل تعریف باشد، دیگر با رویدادها عوض نمی شود، افزود: اگر جبهه ی کفر و جبهه ی ارسال رسل و انزال کتب پیغمبران مشخص است دیگر اگر ده ها قضایای شبهه انگیز پیش آید، در آدم عاقل و با بصیرت هیچ تاثیری به وجود نمی آورد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: بصیرت در همه ی زمان ها باید وجود داشته باشد اما در بعضی مقاطع باید بیش از پیش به آن توجه کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: مهمترین بصیرت، بصیرت ایمانی است که در این نوع از بصیرت عمار یاسرها به وجود می آیند.

 

وی ادامه داد: از زبان حکمت، شعر و تمثیل در طول تاریخ، آثاری باقی مانده است که به نحوی مسائل را تبیین کرده اند.

 

امام جمعه بیرجند افزود: آنهایی که به دنبال دانه می روند حواسشان باشد که دامی نیز وجود دارد، همچنین باید در مقابل دشمن هماهنگ باشیم تا از دام دشمن رهایی یابیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی مطرح کرد: اگر چنانچه دشمن از ما خوشحال بود و از ما تعریف کرد، حواسمان باشد که غرضی دارد زیرا دشمن هیچگاه دوست نمی شود.

 

وی با بیان اینکه فردی که فکرش خراب است، وعده و وعید دشمنان را باور می کند و می پذیرد، گفت: دشمن تنها به دنبال هدف خودش است و تمام تعریف ها و تمجیدهایش برای این است که بتواند طعمه ها و نفت های جهان را در اختیار بگیرد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نباید هیچ نیرویی را کم بشماریم، اضافه کرد: مجموعه ها باید نسبت به همه، یکسان، عادلانه، با گذشت و عفو برخورد کنند زیرا همان نیروی ضعیف در همان جایی که قرار دارد کارآمد است.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: مدیریت یعنی اینکه یک مدیر بتواند از هر نیرویی در جای خودش استفاده درست کند و برای دیگران حرمت و حق قائل شود.

 

وی یادآور شد: رئیس جمهور سابق یمن شرایط خوبی برایش پیش آمد زیرا مردم شریف یمن قیام کردند و با مقاومت خود به پیروزی رسیدند اما رئیس جمهور یمن به جای اینکه به مردم فداکار و جمعیت منسجم خود اتکا کند آن ها را رها کرد و به بیگانه دل بست تا مدال نوکری بگیرد.

 

امام جمعه بیرجند ادامه داد: در مصر نیز مردم قیام کردند و با مقاومت خود پیروز شدند و آقای مرسی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند اما وی خواست زرنگی کند و به صهیونیست ها نامه نوشت و از طرفی دیگر دست شاه عبدالله وهابی را بوسید تا با وی کاری نداشته باشند اما دیدید با وی چه کردند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه امروز بیش از هر چیزی، مسئله بصیرت مطرح است، گفت: وقتی جریانی تعریف شده باشد حوادث در آن هیچ نقشی ندارند و به حاشیه های حوادث پرداختن یعنی بی بصیرتی.

 

وی بیان داشت: راه انبیاء، اولیاء الهی، اسلام، عدالت و حق تعریف شده است، حال ممکن است ده ها مسئله نیز در حواشی آن پیش آید که برای همه در هر سطحی قابل تحلیل نباشد، اما وقتی چارچوبه اش مشخص است، دیگر حواشی معنی ندارد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: همچنین وقتی ظلم، ظالم و پرونده ی عمل دشمنان در طول تاریخ و امروز مشخص و تعریف شده است دیگر جای تردیدی در دشمنی آن ها با ما باقی نمی گذارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه هر مدیری تنها مدیر جنبه ی اداری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیست بلکه ضامن خود و زیرمجموعه خود است، گفت: مدیریت ها باید کاملا بر اساس عقل و شرع، تعریف های قابل قبول و فلسفه ی خاص خودش باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: مدیریت ها می توانند زیر مجموعه های خود را در همه ی شرایط با بصیرت نگه دارند.

 

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: فتنه هایی که انجام می شود نعمت، کلاس و آزمون است زیرا ما در آستانه جریانی قرار داریم که ظهور حضرت مهدی(عج) است و آن زمان که برسد دیگر هیچ تردیدی قابل قبول نیست.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان داشت: آنقدر باید فتنه ها بیایند و ما کارآموزی ببینیم و کلاس های کاری را بگذرانیم که آمادگی داشته باشیم و در آن زمان خاص دیگر تردید نکنیم.

 

وی بیان داشت: ما وقتی گیر می کنیم نشان از آن دارد که در داخل مشکل داریم و تنبلی هایی در جهت علم و بصیرت انجام داده ایم و یا به نحوی مورد تطمیع و تهدید قرار گرفته ایم و یا طمع کرده ایم و الا معنی ندارد که کسی بین حق و باطل تردید کند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه آن چیزی که برای فردای ظهور به درد می خورد بصیرت است، گفت: آن کسانی به درد مدیریت واحد جهانی می خورند که دیگر در خود تردید نگه ندارند و الا کسی که تردید داشته باشد به درد نمی خورد.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *