خانه / تاپ خبر / امام جمعه بیرجند: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مرزدار انواع مسائل اجتماعی جامعه است

امام جمعه بیرجند: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مرزدار انواع مسائل اجتماعی جامعه است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه غربی‌ها‌ ام‌الفساد قرن هستند، گفت: بر کسی پوشیده نیست که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مرزدار انواع مسائل اجتماعی جامعه است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح خراسان جنوبی ضمن تبریک ویژه هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: تمام نظام آفرینش دارای مرز بوده و اگر جابه‌جایی در این مرزها صورت گیرد باعث بروز مشکل خواهد شد لذا خطوط، روش‌ها و گروه‌های سیاسی، مسائل عقیدتی، دینی حقوقی و علمی نیز مرز دارند.

وی با بیان اینکه تمام عالم بر نظام و قانون استوار است اظهار داشت: بخشی از آنها انواع و اقسام مسائل اجتماعی است که چه در سطح بین‌الملل و چه در جامعه کوچک یا خانه، همه آنها دارای حقوق، حدود، آداب و اخلاق هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه اسلام برای همه موضوعات حکم تعیین کرده است اضافه کرد: البته انحرافات، ظلم و بی‌قانونی بندگان ربطی به اصل نظام اسلامی ندارد بلکه در اسلام هم چیز از حق یک حشره تا حقوق بین‌الملل همه رعایت شده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: امروز یکی از مسائلی که به مسلمانان وارد شده این است که خودشان از خود بی خبر بوده و تحت تاثیر غربی‌ها قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه در تدین و تمدن غربی‌ها هیچ حق و حقوقی رعایت نمی‌شود اضافه کرد: یک انسان، اول باید آگاه و بعد متعهد باشد وگرنه اسم اسلام، انسان را مسلمان نمی‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: شاخصه افراد بی‌دین را خداوند در قرآن مشخص کرده است و فرموده اینها پایبند به هیچ چیز نیستند طوری که بر اساس منافع شخصی خیلی هم سخت‌گیر هستند اما آنجایی که منافع‌ آنان تامین نشود هیچ تعهدی ندارند بلکه عامل هر فسادی هستند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: از ۲۰۰ سال قبل که پای استعمارگران غرب به کشورهای اسلامی باز شد هیچ چیز را سالم نگذاشتند و از مواد مخدر، فحشا و منکرات گرفته تا انواع بیماری‌ها همه چیز فراگیر شد.

وی از غرب به عنوان ام‌الفساد قرن یاد کرد و افزود: نفوذ فرهنگ بیگانه بر تربیت فرزندان ما اثر می‌گذارد و از مشاهدات فضای مجازی می‌توان فهمید که آنها برای آلوده کردن جامعه از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: جریانات معاویه که با مشاوره سرجون رومی صورت می‌گرفت و بعد از آن جریان یزید و کربلا و  تفکرات ظلم و آنچه امروز داعش راه می‌اندازد نشان می‌دهد فرهنگ بیگانه باعث شده است که مسلمانان در بین خودشان هم امنیت نداشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اضافه کرد: اینطور مرزهای امانت، صداقت، اعتماد و اخلاق در هم شکسته می‌شود و نیروی انتظامی امین و مقتدر جمهوری اسلامی بخشی عظیمی از مسوولیت‌های مختلفی که بر دوش دارد مربوط به مرزهای اجتماعی است که انواع و اقسام انحراف‌ها را شامل می‌شود.

وی گفت: بسیاری از کارهای که نیروی انتظامی قانونی انجام می‌دهند از نظر دین جزو مصادیق بارز امر به معروف و نهی از منکر بوده و مایه افتخار است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد؛ خانواده‌ها، معلمان مدارس، اساتید دانشگاه و حوزه در کنار زحمات نیروی انتظامی باید برای حفط فرهنگ کار کنند تا جامعه از بیماری‌های فرهنگی غرب فاصله بگیرد.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *