خانه / دیدارها / امام جمعه بیرجند: حادثه منا توسط کفار و مشرکین و به سرسپردگی سعودی ها به وقوع پیوست

امام جمعه بیرجند: حادثه منا توسط کفار و مشرکین و به سرسپردگی سعودی ها به وقوع پیوست

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: شواهد نشان می دهد که سرسپردگی سعودی ها به کفار و مشرکین و خصومتی که با مسلمین دارند، این(حادثه منا) طرح و برنامه ای از پیش تعیین شده بوده است.

 

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی در آستانه عید سعید قربان با خانواده‌های شهدای حادثه منای استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

وی در این دیدارها با بیان اینکه این حادثه هم جای تبریک و هم جای تسلیت دارد و هر دو آن نیز در جای خودش صحیح است، افزود: جای تسلیت دارد چون جریانات تلخی که اتفاق افتاد، خوشبینانه ترین حالت آن این است که بی تدبیری بوده ولی شواهد نشان می دهد که سرسپردگی سعودی ها به کفار و مشرکین و خصومتی که با مسلمین دارند، این طرح و برنامه ای از پیش تعیین شده بوده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: ریختن خون مسلمین و محو آثار اسلامی از حرمین شریفین و کل منطقه، دقیقا دیکته ای است که استکبار جهانی و مخصوصا صهیونیست ها می ریزند و سعودی ها اجرا می کنند و اخیرا پرده ها کنار افتاده و همه مشاهده می کنند که این ها علنا و ملتمسانه به دنبال صهیونیست ها در حال حرکت هستند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه کفار جان عزیزان ما را به ناحق گرفتند، گفت: درست است که در این حادثه ی تلخ، ظلم بزرگی بر عزیزان ما شد، اما اگر از زاویه عرفانی و معنوی به آن نگاه کنیم و اینکه مکه معظمه، حرمین شریفین، کعبه و منا جایگاهی است که آزمایش حضرت ابراهیم(ع) برای قربانی کردن فرزندش بوده است، بسیار جای تبریک دارد.

 

وی بیان داشت: اگرچه علل، اسباب، بیماری و تصادفاتی پیش می آید و افراد جان خود را از دست می دهند اما سرنوشت ها در پشت پرده تقدیر به گونه ای است که آن هایی که بر سرنوشتشان قتلی نوشته شده است به سوی قربانگاه های خود در حرکت هستند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ما در غم شما شریک هستیم، گفت: برای این مهمان های خدا که در قربان، قربانی شدند نیز علو درجات را خواستاریم.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اضافه کرد: هیچ فردی، زنده نمی ماند و همه رفتنی هستند اما این نوع مرگ به عنوان یک شانس، کم اتفاق می افتد و خداوند انشاءالله روحشان را شاد کند و با ائمه معصومین محشور شوند.

 

وی همچنین در دیدار با خانواده شهید محمد چوبدار گفت: یاد و خاطره همه ی شهدای راه دین و به خصوص شهدای مظلوم منا و به ویژه مرحوم حاج آقای چوبدار که از جهت ایمان و حسن سابقه و عمل شهرت داشتند را تسلیت عرض می کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: معمولا فردی که خود را برای مسافرت حج و انجام این فریضه الهی که واجب آن در طول عمر یک بار اتفاق می افتد، آماده می کند، خانواده، دوستان و اقوام انتظار دارند که مسافرشان برگردد و جشن بازگشت که همراه با عبادت و انجام فرضه الهی است را برگزار کنند اما خبر شهادت آن ها بسیار تلخ و سخت است و در این جهت ما نیز به خانواده های این عزیزان تسلیت می گوییم و در غم آن ها شریک هستیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: امید است که دعاها مستجاب گردد و صاحب اصلی ما حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بیاید و جهان و همه نسل انسان را از شر این ستمگران نجات دهد.

 

انتهای پیام/ط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *