خانه / دیدارها / حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی: مراسم حج باید ابراهیمی باشد نه آمریکا پرستی

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی: مراسم حج باید ابراهیمی باشد نه آمریکا پرستی

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با کارگزاران حج تمتع ۹۸ با تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: حج امری واجب است که در روایات بسیار بر انجام این وظیفه تاکید شده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه عبادت امور ظاهر و باطنی دارد، افزود: همواره در پای عبادت و بندگی خدا جامعه بشری باید به رستگاری برسد بنابراین امر و نهی خداوند حکیمانه است و صرفاً یک عمل فیزیکی نیست.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه انجام عبادت حج تنها گزارش یک عمل فیزیکی نیست و باید برای جامعه مسلمانان پیام داشته باشد، گفت: مشکلات جامعه مسلمانان، مشکلی نیست که کفار توان داشته باشند علیه ما انجام دهند بلکه ناشی از ضعف و رخوت و انفعال خود مسلمانان است.

 

وی با بیان اینکه دشمن مانند میکروبی است که اگر ما در مقابل آن قوی باشیم نمی‌تواند نفوذ پیدا کند، ادامه داد: بدن سالم در مقابل ۱۲ هزار نوع میکروب مقاومت می‌کند اما وقتی بدن ضعیف و زخمی شد آسیب می‌بیند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه اگر مسلمانان ویران نباشند دشمن نمی‌تواند کاری انجام دهد، عنوان کرد: رگ حیات دشمن (شریان‌های حیاتی نفت) در دست مسلمانان است.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: متاسفانه بخاطر مسائل فرعی اختلافات بین مسلمانان را بزرگ می‌کنند و ۱۴۰۰ سال است اختلافات جزئی برای اجرای برخی احکام اسلامی در بین مسلمانان حل نشده است.

 

وی با طرح این سوال که چرا برای احکام قرآن حساسیت و دغدغه نداریم، گفت: در ماههای حرام جنگ و حمله و هجوم حرام است و در این امر اختلافی نیست اما چطور از نظر فیزیکی همه در مکه جمع می شوند اما نسبت به احکام الهی کسی سوال نمی‌پرسد و نسبت به جنگ بین مسلمانان بی تفاوت هستند!

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه دفاع از مظلومان حرام نیست بلکه هجوم حرام است، ادامه داد: همه مسلمانان موظفند در مقابل عده ای سرکش که پایبند قانون نیستند ایستادگی کنند تا احکام الهی را قبول کند؛ اما امروز در مراسم حج به این مهم توجه و عمل نمی‌شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با انتقاد از بی تفاوتی نسبت به ظلم در جامعه مسلمین، گفت: باید در مراسم معنوی حج مسلمانان برای فاجعه‌ها و ظلم های که توسط استکبار جهانی به جامعه مسلمین می‌شود چاره اندیشی کنند.

 

وی بیان کرد: شرک نفس بدترین نوع شرک است و بت پرستی یعنی خرافه پرستی اما بت بزرگ کسی است که آن را می‌سازد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد: هرکس صدای مظلومی را بشنود و او را یاری نکند مسلمان نخواهد بود و همچنین اگر کسی دشمن را به عنوان سرپرست بپذیرد مسلمان نیست.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به ظرفیت عظیم حج برای حمایت از مظلومان، گفت: تمام عزت مسلمانان در حج است اما امروز متاسفانه مدیر و خادم حج نوکر امریکا و صهیونیست است و به نفع مسلمانان کار نمی‌کنند.

 

وی بر بیداری مسلمانان از خواب غفلت تاکید کرد و بیان داشت: احکام الهی عمیق، پر ظرفیت و محتوا است اما به شرط آن که مسلمانان از آن بهره برداری کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز در دنیا چهره خشن از اسلام ساختند که طرح آن برای بیگانه و اجرای آن توسط مسلمانان است، گفت: کنگره حج از باشکوه‌ترین مناسک است و عزت مسلمانان در حج است در صورتی که حج ابراهیمی و توحیدی باشد نه حج آمریکاپرستی.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *