خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: پیروزی در مقابل هجمه های دشمن در گرو آگاهی دادن صحیح به جامعه است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: پیروزی در مقابل هجمه های دشمن در گرو آگاهی دادن صحیح به جامعه است

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه ناآگاهی از لوازم نابودی است، گفت: امروز پیروزی جامعه در مقابل تهاجم و هجمه های دشمن در گرو آگاهی های صحیح و به موقع به جامعه است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین  سید علیرضا عبادی صبح شنبه در دیدار با مدیرکل و معاونین صدا و سیمای خراسان جنوبی با تأکید بر اهمیت این مسئولیت، اظهار داشت: بزرگترین سرمایه هر انسان عمر اوست و شما به عنوان نخستین مسئله عمر مخاطب را از او می گیرید بنابراین باید چیزی به مخاطب بدهید که از عمر وی عزیزتر باشد.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر می دانیم انسان دارای دو قطب جسمانی و معنوی است، بیان کرد: انسان از طریق جسمانی از دو راه دهان و بینی تغذیه می شود و سلامت انسان به این تغذیه بستگی دارد.

صدا و سیما تغذیه جان آدمی است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از نظر روحی و معنوی نیز راه ورود به جان انسان تغذیه از راه گوش و چشم است، عنوان داشت: هر کس معادل همان چیزی بوده که از طریق چشم و گوش تغذیه شده و صدا و سیما نیز تغذیه چشم و گوش است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه صدا و سیما عمر که مهترین سرمایه اوست را از مخاطب می گیرد، عنوان داشت: باید دید در قبال این سرمایه در مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی چه چیزی به او داده ایم؟ به خصوص در مسائل سرنوشت ساز جامعه آیا این مطالب کارایی دارد؟

وی با بیان اینکه شاید چنین تصور کنیم که اگر یک ساعت از وقت یک مخاطب را بگیریم نتیجه آن نیز به اندازه همان یک ساعت است، بیان داشت: در حالی یک ساعت ممکن است مساوی با عمر و تمام زندگی یک شخص باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: اگر این ساعت به گونه ای صحبت می کردیم که آگاهی مفید به او می دادیم ساعات بعد حرکات او بر اساس آگاهی خواهد بود.

امام جمعه بیرجند با تأکید بر اینکه اگر به مسئولیت خود درست عمل کنیم کار پیغمبران را انجام داده ایم، بیان داشت: اما اگر درست عمل نشد بار سنگینی بر دوش خود قرار داده ایم و باید پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه ناآگاهی از لوازم نابودی است، بیان داشت: در شرایط حاضر که برنامه جبهه دشمن در جنگ نرم بر نابودی اسلام و انقلاب اسلامی بوده تنها چیزی که می تواند جلوی آن را بگیرد آگاهی دادن به جامعه است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز پیروزی جامعه در مقابل این همه تهاجم و هجمه های دشمن در گرو آگاهی های صحیح و به موقع به جامعه است، افزود: اگر این ها درست انجام نشود اثر آن در دنیا قابل تصور نیست.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی اضافه کرد: امروز نسل جدید نیاز جدی به رشد دارد و امیداوریم روز به روز خبرهای خوشی در این زمینه بشنویم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *