خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:هدف دشمن از بین بردن نسل توانمند جامعه است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:هدف دشمن از بین بردن نسل توانمند جامعه است

امام جمعه بیرجند گفت: دشمن با انواع ترفندها سعی دارد هر طیف از جامعه را به گونه‌ای گرفتار کند و نسل توانمند را از بین ببرد و نسل ضعیف را گرفتار کند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز(۲۰ تیر) در همایش لشکر فرشتگان آسمانی اظهار داشت: تفاوتی که میان مکتب الهی و مکاتب بشری است بسیار متفاوت است.

وی افزود: یکی از این تفاوت‌ها این است که در مکتب‌های الهی آنچه که مطرح است عقل، منطق و برهان است و اگر بحث جهاد به میان می‌آید در جهاد ابتدایی آخرین حرف است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: مکتب‌های بشری که به استبداد بشری برمی‌گردد بر خلاف این است و استبداد، زور و از همان ابتدا تهاجم است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه این امر در جهاد ابتدایی آخرین سخنی است که حامل بصیرت است تصریح کرد: در جهاد الهی، جهاد برای بصیرت افزایی است.

وی با بیان اینکه در آستانه ۲۱ تیرماه و دوران اوج مظلومیت دین و اهل ایمان و بالاخص خواهران مسلمان قرار داریم که در آن دوران سختی بسیاری کشیدند خاطرنشان کرد: سنبل همه آنها قتل و شهادت مظلومانه‌ای بود که در مسجد گوهرشاد مردم را به مسلسل بستند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه برنامه استعمار نه از آنجا شروع و نه به آنجا ختم شده است یادآور شد: این پروژه فرعونی برای اینکه جامعه را تضعیف کند از همه اهرم‌ها کمک می‌گیرد تا یک جامعه متفرق و ضعیف ایجاد کند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه دشمن در آن جامعه نسل توانمند را از بین می‌برد و نسل ضعیف را می‌گذارد اظهار داشت: پیروزی انقلاب یک معجزه بود و تمامش حجت، منطق و دلیل بود.

وی با بیان اینکه تاکنون دشمن از آنچه که بوده و داشته فروگذار نکرده است افزود: دشمن تاکنون سعی کرده است انسان‌های فهمیده و توانمند را به نحوی از صحنه خارج کند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: از زمان منافقین تاکنون همه آنهایی که دشمن هدف قرار داده نسل توانمند بوده است و این پروژه همچنان ادامه دارد بنابراین این ما هستیم که در ۴۰ سالگی انقلاب باید به بلوغ عقلانی برسیم و همه طرح دشمن را درک و خود را متناسب با آن در این صحنه قرار دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به اینکه شرط نخست این امر معاینه قضیه، شناخت دشمن و ابزار دشمن است بیان کرد: باید ببینیم مشکل کجاست و طرح دشمن چیست و قصد دارد چه کار کند.

وی افزود: زمانی که کاملاً مسئله دشمن را فهمیدیم باید کاملاً تمام قد در مقابل دشمن ایستادگی کنیم و دشمن با انواع ترفندها سعی دارد هر طیف از جامعه را به گونه‌ای گرفتار کند و نسل توانمند را از بین ببرد و نسل ضعیف را گرفتار کند.

امام جمعه بیرجند یادآور شد: یکی از وعده‌هایی که برای آخر الزمان داریم این است که دست نامرئی در صحنه آخرالزمانی این لشکرهای آسمانی را کمک خواهد کرد و آنان که بر اساس بصیرت و انگیزه‌های الهی به پا خیزند و درست عمل کنند خدا برای آنان وعده داده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *