خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: خوش‌باوران بدانند دشمن هیچ‌وقت با جمهوری اسلامی دوست نمی‌شود/ آزادی به معنای صحیح را فریاد بزنید

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: خوش‌باوران بدانند دشمن هیچ‌وقت با جمهوری اسلامی دوست نمی‌شود/ آزادی به معنای صحیح را فریاد بزنید

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجندحجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز دیدار با اعضای ستاد ارتحال امام خمینی(ره)، یوم‌الله ۱۵ خرداد و ستاد قدس و انتفاضه استان، اظهار داشت: تقارن ایام‌الله سال قمری و ایام‌الله سال شمسی فرصت خاصی را پیش آورده، همچنان که شرایط میدانی در دنیای معاصر این شرایط را حساس‌تر کرده است
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: خوش‌باورانی که نقص فکری دارند و یا اینکه در معاملات زیان‌بار با دشمن کنار می‌آیند باید بدانند که دشمن هیچ‌وقت دوست نمی‌شود ولو اینکه منافعش تأمین شود و شاهد این گفته هم ۱۵ خرداد است.

وی بیان داشت: در روز قدس بنا است تمام مردم و آزادی‌خواهان کشور ایران و جهان فریاد مظلومان عالم را اعلام و حقایقی که جامعه نسبت به آن بی‌تفاوت و در خواب غفلت به سر می‌برد را منعکس کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به سکوت مجامع بین‌المللی و پیروی آن‌ها از مطامع نفسانی اشاره کرد و خطاب به مردم و مسلمانان جهان، گفت: باید از این فرصت حداکثر استفاده را ببرید و فریاد مظلومان عالم را سر دهید.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی با اعلام اینکه از ۱۵ خرداد تنها اسمی می‌شنویم، مطرح کرد: مهم‌ترین هدف غرب از زمانی که برای سلطه بر کشورهای اسلامی راه پیدا کرد جمع‌آوری، حذف محتوا و مفاهیم قرآن کریم بود که در این راه برنامه‌های خود را آغاز و به هر نحوی که توانستند از مواد مخدر گرفته تا هجوم‌های فرهنگی و اهرم‌های اقتصادی برای پیاده کردن برنامه‌های خود تلاش کردند.

وی متذکر شد: خوش‌باورانی که نقص فکری دارند و یا اینکه در معاملات زیان‌بار با دشمن کنار می‌آیند باید بدانند که دشمن هیچ‌وقت دوست نمی‌شود ولو اینکه منافعش تأمین شود و شاهد این گفته هم ۱۵ خرداد است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به حوادث پیش از انقلاب اسلامی و یکه‌تازی دشمنان در کشور اشاره کرد و توضیح داد: با وجود اینکه منافعشان در کشور ایران مشخص و تمام کشور در دستشان بود و حتی تعیین شاه و نمایندگان مجلس نیز توسط آن‌ها صورت می‌گرفت و کشور را غارت می‌کردند اما باز هم قانع نبودند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی همچنین به تصویب کاپیتولاسیون اشاره و مطرح کرد: در شرایطی که اصلا نیازی به تصویب قانون کاپیتولاسیون نبود آن را تصویب کردند و این خود به معنای تحقیر و عدم دخالت مردم بود.

وی با اعلام اینکه در چنین شرایطی امام خمینی(ره) فریاد زدند و بیان کردند که کشور را فروختید، اضافه کرد: تک تک افرادی که در ۱۵ خرداد به پا خواستند و پاسخ دشمن را با مسلسل دادند به معنای این بود که برای دشمن هیچ هویتی قائل نیستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ۱۵ خرداد را روزی دانست که همراه با فریاد و نهیب قشرهای مختلف مردم بود و با تمام وجود در مقابل مسلسل‌ها ایستادگی کردند و نقش بر زمین شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی با تاکید بر اینکه امروز فریاد امام امت و خون‌های جاری شده مردم در گلوی نسل حاضر و مردم این دوران است، عنوان کرد: تمام آنچه که در تاریخ گذشته و جنایات صورت گرفته همه یک جریان است.

وی به اشغال ۷۰ ساله فلسطین و آواره کردن و قتل و عام مردم مظلوم فلسطین اشاره و خطاب به مردم جهان متذکر شد: آیا نباید این جنایات فریاد زده شود؟ پس وجدان انسانی کجاست؟ حتی اگر دین هم ندارید آیا انسان نیستید؟

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تاکید بر اینکه تمام کسانی که در راستای حمایت از این جنایات سکوت می‌کنند در این امر شریک هستند، بیان داشت: به هر جایی که نگاه می‌کنیم درد همان است، عراق، سوریه، یمن، میانمار و غیره، ببینید دشمن با جای جای جهان چه می‌کند.

عبادی با یادآوری اینکه حال مردم اروپا بهتر از این نیست، تصریح کرد: متأسفانه آزادی را با مکر و حیله پای آزادی قربانی می‌کنند و اگر به پیامبر اهانت شود مورد تأیید است اما اگر به یک مسئله تحقیقی تاریخی که مورد تأیید قرار دارد اعتراض شود نتیجه آن زندان و شکنجه است.

وی ماه رمضان را ماه خودسازی دانست و به تقارن ماه قمری و شمسی در قلب ماه رمضان و شب‌های قدر اشاره و اعلام کرد: فریادی که باید از گلوها و آستین‌ها بلند شود آزادی به معنای صحیح و به معنای الهی شدن است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی علیه دشمنان عالم و پشتیبانی از مظلومان کار بزرگی است خطاب به دست‌اندرکاران ستاد ارتحال امام(ره)، قیام ۱۵ خرداد و روز قدس، تبیین کرد: شما خار چشم بیگانگان و ستمگران تاریخ از زمان قابیل تا الان هستید و امید است خارج از مسئله شعار و خارج از مسئله شعور در مقام عمل عاقلانه عمل نمایید.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی متذکر شد: امید است نظام را از سوءاستفاده‌های اشخاص مبرا و در عمل و اخلاق عادل باشید و سمبل عملی را نشان دهید چراکه آن چیزی که کارساز است همین موارد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *