خانه / تاپ خبر / توصیه نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مسئولان بسیج سازندگی: باید تلاش کنید تا جوانان و نوجوانان با سیستم بسیج سازندگی بار آیند

توصیه نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مسئولان بسیج سازندگی: باید تلاش کنید تا جوانان و نوجوانان با سیستم بسیج سازندگی بار آیند

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: باید تلاش کنید تا جوانان و نوجوانان با سیستم شما بار آیند و به آنها بفهمانید که سیستم منافع شخصی، حرص، طمع و دزدی، یک بیماری است و سیستم بسیج سازندگی از جهت سلامت، یک انسان کامل است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی پیش از ظهر امروز در دیدار با مسئول و کارکنان بسیج سازندگی خراسان جنوبی به مناسبت ۱۷ اردیبهشت سالروز تأسیس سازمان بسیج سازندگی به امر مقام معظم رهبری، اظهار کرد: نوع کاری که در بسیج سازندگی و مشابه آن در برخی نهادهای دیگر انجام می شود، مسلما دارای گزارش، اعداد و ارقام است، اما اهمیت این نوع کارها هرگز در قالب گزارش نمی گنجد، زیرا بُعد مهم آن فرهنگ است.

 

وی با اشاره به اینکه اگر تبلیغات صحیحی صورت گیرد و جامعه و کشوری دارای اندیشه و فرهنگ بسیج سازندگی شود، به موفقیت خواهد رسید، افزود: ما قبل از هر چیزی و هر مسئولیتی که داشته باشیم، مسلمان و قبل از آن انسان هستیم، لذا انسان در انسان شناسیِ صحیح، موجودی نیست که تنها به خود بیاندیشد، بلکه وجدان، عقل، حیا و رحم دارد که همه انگیزه است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: در آخرالزمان بشر از اصل خودش بسیار جا می ماند، اما راه علاج این مشکلات جامعه بشری این است که به اصل خودش برگردد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه مشکل ما این است که انسانیت خود را فراموش کرده ایم، گفت: کاری که بر اساس مشتری طلب باشد و منافع فرد حفظ گردد، این کار هیچ وقت کیفیت پیدا نمی کند ولو اینکه ظاهرش خوب باشد.

 

وی ادامه داد: کاری که شما می کنید یک بعد فرهنگی دارد که باید آن را در انسانیت و اسلامیت جستجو کرد.

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه کار بسیج سازندگی دارای بطون زیادی است، ابراز داشت: اگر روزی جامعه بشری این شیطنت‌ها، مکر، حیله‌ها،جنگ‌های نیابتی و تنازع بقا را کنار بگذارد و دارای تفکر بسیج سازندگی شود، اگر جمعیت کره زمین چند برابر وضعیت کنونی شود، باز هم تولیدات اضافه می آید، اما وقتی دنیا در هوای نفس، حرص، لیبرال دموکراسی غربی و منافع شخصی افتاده باشد، هرگز اشباع نخواهد شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان داشت: وقتی تفکر، یک تفکر مریض انحرافی باشد و برای رسیدن به جهنم طمع خود و سرمایه بیشتر، می گوید که کشورها باید ویران و انسان ها باید کشته شوند، دنیا اینگونه می شود.

 

وی مطرح کرد: رسانه ها، مساجد، تریبون‌دار‌ها، خانواده‌ها و سازمان‌ها باید فرهنگ بسیج سازندگی را توسعه دهند که اگر اینگونه شود دیگر فقیر معنی ندارد و همه دنیا آباد می گردد، و ما منتظر چنین روزی در ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان(عج) هستیم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: ارزش های والاتر تفکر بسیج سازندگی، قربة الی الله است که تحت هیچ محاسبه ی مادی نمی توان آن را گنجاند و این وسیله ی قرب الهی برای خدمت به محرومین، وراثتی است که از ائمه معصومین به شما رسیده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان داشت: علمای بزرگی که به مقام کشف و شهود رسیده اند، علی رغم اینکه اهل نماز، روزه و ریاضت بودند اما شاخص کار آنها این بوده است که قلب محرومین را سرشار از سرور کرده و حوایج آن ها را برطرف می کردند.

 

وی افزود: سیستم های حکیمانه ای که مقام معظم رهبری در جای جای زمان ها چه در رهنمودها و چه در تقویم ها ایجاد می کنند، حساب شده است.

 

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: به همان اندازه ای که در کارتان کوشا هستید، مسلما دیگران نیز تحت تأثیر شما قرار می گیرند، لذا آنها را تشویق کنید تا در سیستم شما قرار گیرند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تأکید کرد: باید تلاش کنید تا جوانان و نوجوانان با سیستم شما بار آیند و به آنها بفهمانید که سیستم منافع شخصی، حرص، طمع و دزدی، یک بیماری است و سیستم بسیج سازندگی از جهت سلامت، یک انسان کامل است.

 

وی ادامه داد: یک بسیجی در درون خودش انگیزه‌های مختلف دارد که بالاترین آن مقام قربة الی الله است، لذا این فرهنگ باید توسعه پیدا کند و در آمار خلاصه نگردد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: جایگاهی که اکنون در آن قرار دارید را با هیچ چیز معامله نکنید، زیرا سرافرازی دنیا و آخرت شما را به دنبال دارد.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *