خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: مسئولان به وعده‌هایشان در قبال عشایر عمل کنند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: مسئولان به وعده‌هایشان در قبال عشایر عمل کنند

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی خطاب به مسئولان امور عشایری گفت: وعده بی‌مورد به عشایر ندهید و برخوردها باید مطابق با فرهنگ آنها باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به نقل از خبرگزاری تسنیم، نماینده ولی فقیه در خراسان جوبی صبح امروز در دیدار با سرپرست اداره کل امور عشایری استان اظهار داشت: از مهمترین عواملی که برای جامعه نقش اساسی دارد تولیداتی است که به وسیله عشایر در استان و کشور تولید می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جوبی گفت: با همه اهمیتی که عشایر دارند موضوعی که اهمیت بیشتری دارد فرهنگ عشایر است که باید حفظ شود.
وی به سخنان مدیرکل امور عشایری استان اشاره شد و افزود: خوشبختانه تاکنون عشایر استان به بیماری‌ کرونا آلوده نشده‌اند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی بیان کرد: اما شهرنشینی‌ آلودگی هوا دارد که گاهی گزارش‌های وحشتناکی به گوش می‌رسد. علاوه بر آلودگی فضا در شهرها فضاهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی رگه‌های ناسالمی دارد که ریشه اصلی این است که هرچه در ارتباطات ناسالمی که در طول ۲۰۰ سال اخیر انگلیس آمریکا و دیگران ایجاد کردند و هرجا بیشتر رابطه داشتند آلودگی فضای فرهنگی بیشتر بوده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: منشا ویروس فرهنگی از آن غرب است و جاهایی که کمتر ارتباط داشتند از آلودگی ویروس فرهنگی سالم‌تر ماندند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی بیان کرد: به دلیل اینکه وسایل ارتباط جمعی زیاد شده که در جای خود نعمتی است اما بستگی دارد چطور از آن استفاده کرد. وسایل ارتباط جمعی بهترین ارتباطات ابزار برای توسعه فرهنگ و بدترین ابزار برای توسعه فرهنگ فساد است.
امام جمعه بیرجند گفت: همان طور که فضا و آب و هوای زندگی عشایر سالم است فضای فرهنگ آنها به نسبت سالم‌تر است و این را نباید فراموش کرد.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی افزود: عشایر مردمانی هستند که حرفی که می‌زنند پای حرف خود می‌ایستد و تولیدات و خدماتی که دارند نشان از ایستادگی و تلاش این قشر زحمتکش است اما مهمتر از آن زاویه فرهنگی است که همه ما در برابر آنها مسئول هستیم و باید با همان صداقت با آنها رفتار کرد وعده بیجا به آنها داده نشود.
وی ادامه داد: وعده بی مورد به عشایر ندهید و آنها را به دنبال این حزب و آن حزب نبرید بگذارند همان طور که این عشایر سختکوش در فضایی آزاد رشد کردند همان طور رشد کنند البته د وسایل رشد علمی باید فراهم شود و برخوردها باید مطابق با فرهنگ آنها باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *