خانه / دیدارها / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: وظیفه ی اصلی زن حفظ بنیان جامعه در جهت تربیت انسان، مسلمان و ارزش ها است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: وظیفه ی اصلی زن حفظ بنیان جامعه در جهت تربیت انسان، مسلمان و ارزش ها است

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه کار اصلی زن حفظ بنیان جامعه در جهت تربیت انسان، مسلمان و ارزش ها است، گفت: زن در جامعه ی اسلامی، عنصری است که باید تأمین شده باشد تا بتواند در ارزش هایش متمرکز شود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دیدار با جمعی از خواهران طلبه حوزه های علمیه بیرجند ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن اظهار کرد: قرآن کریم که معجزه‌ی الهی است صریحا به این موضوع تحدی فرموده که زوایای متعددی دارد و یکی از آن ها، اِخبار به اَخبار غیبیه ی است که سروی مبارکه ی کوثر یکی از موارد اِخبار به اَخبار آینده است.

 

وی افزود: در خصوص سوری کوثر و وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) تنها ما مدعی نیستیم بلکه آنهایی که اهل تفسیر و ترجمه قرآن هستند، نیز در این باب انصاف به خرج می دهند که نمونه آن امام فخر رازی عالم و دانشمند مشهور برادران اهل سنت است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: در تفسیر کبیر فخر رازی که در حوزه ی غیر شیعه یا بی نظر و یا کم نظیر است، به سوره ی مبارکه ی کوثر و وجود حضرت زهرا(س) استناد می کند که این سوره معجزه است و معجزه ی این سوره حضرت زهرا(س) است.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه در آن دوران ها کسی از نسل حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)، جرات نمی کرد که بگویند ما سید هستیم و همواره در گمنامی زندگی می کردند، گفت: فخر رازی می گوید اگر چه بسیاری از فرزندان حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) را کشتند، شهید کردند و از بین بردند، اما آنچه که قرآن فرموده، معجزه ی الهی انجام شد و امروز نسل حضرت زهرا(س) دنیا را پر کرده است.

 

وی ادامه داد: در یک زمانی آیت الله مرعشی نجفی جمعیت اولاد حضرت زهرا(س) را حدود ۱۵ میلیون بیان کرده بودند که اکنون بسیار بیشترند و این در حالی است که بسیاری ناشناخته هستند.

 

امام جمعه بیرجند ادامه داد: فخر رازی به معجزه بودن وجود حضرت زهرا(س) استناد می کند و می گوید که غیر از این کمیت، کیفیت این نسل بسیار مهم است که می توان از جمله ی آنها به وجود امام صادق(ع)، امام باقر(ع) و…. و همچنین علما و مراجع بزرگ، اشاره کرد و در آخرالزمان نیز دنیا منتظر فرزند زهرا(س) خواهد بود تا او ظهور کند و اوضاع را سامان دهد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه وجود مقدس بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) یکی از شاخصه های کیفی از نسل حضرت زهرا(س) است، افزود: آنهایی که در دوران نزول قرآن شریف، بودند و از برکت وحی از زبان پیامبر اکرم(ص) بهره می جستند بر ما امتیازی دارند، اما خداوند به ما نیز امتیازی داده و آن این است که آنها می شنیدند و ما امروز میبینیم.

 

وی ادامه داد: بعد از رحلت امام خمینی(ره) همه ی دنیا از دوست و دشمن به رهبر معظم انقلاب اسلامی نگاه می کنند و این از برکات حضرت زهرا(س) است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: نسل حضرت زهرا(س) از جهت کیفیت، منحصر به آنهایی که از نسل نسبی حضرت هستند، نیست بلکه این همه علمایی که در طول تاریخ و در این ۱۴۰۰ سال بوده و هستند و همچنین مراجع بزرگ و رهبران دینی که ارتباط و اتصالشان به امام صادق(ع) و امام باقر(ع) است، محصولات مکتب فرزندان حضرت زهرا(س) هستند که می توان به شیخ انصاری، شیخ مفید و شیخ طوسی اشاره کرد، لذا آن ها هم مشمول آیات سوره مبارکه ی کوثر هستند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: تمام آنهایی که به نحوی از مادرانشان به حضرت زهرا(س) متصل هستند، فرزندان حضرت محسوب می شوند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه روز زن همان روز مادر، و روز مادر همان روز زن است گفت: اولین معلم بعد از خدا، مادر است و این مادر است که تعلیم می دهد و می تواند فرزندش را تربیت کند.

 

امام جمعه بیرجند عنوان کرد: ما خیلی باید حسرت بخوریم زیرا خیلی از مسائل را از دست داده ایم و این در حالی است که اسلام به معنی صحیحش یک مسئله ی تضمین شده است اما مسلمان تضمین شده نیست و به نام مسلمانی می تواند هر کاری که می خواهد، انجام دهد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان داشت: متأسفانه ما تلاش نکرده و حق مطلب را ادا نکرده ایم و مسائل اصلی بر روی زمین مانده است، همچنین بعد از ۴۱ سال هنوز علوم انسانی ما چه بسا ترجمه های همان افکار و اندیشه های منحط غربی است و این مایه ی تاسف است.

 

وی افزود: جمهوری اسلامی این فرصت را به خواهران داد تا وارد بر حوزه شوند و علوم دینی را مستقیما فرا گیرند و تحقیقاتی را انجام دهند تا نتیجتا بتوانند از مکتب وحیانی و اسلام دفاع کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اسلام قابل دفاع است و حرفی برای گفتن دارد، گفت: در گذشته به ندرت افرادی بودند که فرصت امروزی را پیدا می کردند تا در جهت تبلیغات دین اسلام گام بردارند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: متأسفانه مکتب انبیاء، حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه هدی، بعد از سقیفه بنی ساعده در انزوا قرار گرفت و این دوران رنج آور، به طول کشید که ایده ها فراموش شد.

 

وی خاطر نشان کرد: در قرون اخیر استعمار با همه ی ابزار خود و به صورت حساب شده وارد بر منطقه شد، مردم را قتل عام، با افکار و اندیشه ها مبارزه و در مقابل آن فساد، اعتیاد و انواع منکرات و مسکرات را ترویج داد، همچنین در صحنه ها و میدان های زندگی نیز شرایط نفوذ را فراهم کرد به طوری که جایگاه زن و مادر بر اساس آنچه که دین قرار داده فراموش گردد.

 

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: اولین قدمی که دین برمی دارد این است که زن از نظر مسائل اقتصادی باید در جامعه ی اسلامی تأمین شده باشد و این مسئله ی بسیار مهمی است.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه بسیاری از ارزش ها که به باد می رود در پیچ و خم مسائل اقتصادی است، گفت: زن در جامعه ی اسلامی، عنصری است که باید تأمین شده باشد تا بتواند در ارزش هایش متمرکز شود.

 

وی با بیان اینکه بیگانگان جامعه ی ما را فریب دادند، افزود: کار اصلی زن حفظ بنیان جامعه در جهت تربیت انسان، مسلمان و ارزش ها است، اما بیگانگان این اصل را به خانه داری تعبیر کردند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: متأسفانه آسیب های ریشه ای به زن وارد شد و این آسیب ها دیگر شخصیت پرور نیست، لذا ما کاملا احساس خطر می کنیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: اینکه بعضا می بینیم بنیان خانواده ها، اعتماد و محبت ها، از بین رفته و فروپاشی خانواده ها شروع شده است، فاجعه است.

 

وی یادآور شد: وقتی ۴۰ سال می گذرد و ما هنوز در جهت انسان شناسی یا علوم انسانی و… مقلد دیگران هستیم، قطعا نتیجه اش همین می شود.

 

امام جمعه بیرجند ابراز داشت: خداوند متعال نظام خلقت و تکوین را به گونه ای آفریده است که زن و مرد مکمل یکدیگر هستند و کارهای سنگین را به دوش مرد و کارهای لطیف را بر دوش زن قرار داده است، اما آنهایی که به زبان غربی حرف می زنند این مسائل را جابجا می کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: امروز حوزه های علمیه ی خواهران باید خود را مجهز کنند و به این مسائل ورود پیدا کنند تا نفوذهایی که صورت گرفته توسط جامعه ی زنان و به وسیله ی خود خواهران، تبلیغاتشان و طرح و برنامه هایشان خنثی شود و دشمن را از صحنه خارج کنند.

 

وی عنوان داشت: متأسفانه به تقلید از بیگانگان چه قیافه هایی را مشاده می کنیم که زن ها شبیه مردها می شوند و خیال می کنند که این هنر است در حالی که این عین بی هنری است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اگر زن احساس بزرگی کند به هیچ کس اجازه نمی دهد که در وی طمع کند، گفت: برخی ها دوست دارند وارد بر اداره ها شوند در حالی که اداره ها برده داری است البته در بسیاری از جاها حضور زن نه تنها لازم است بلکه واجب است که از جمله می توان به آموزش و پرورش و بیمارستان اشاره کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: اصل روحیه ی زن و آن جایگاهی که ارزش های زنانه حفظ می شود همانی است که خداوند متعال قرار داده است.

 

وی بیان کرد: اسلام زوایای مختلفی دارد که بخش عظیم آن مربوط به زن، خانواده، تربیت، تعلیم و ارزش های انسانی است و حوزه های علمیه خواهران باید در سطح ایران و جهان که بسیار تشنه ی این معارف هستند، به حدی تلاش کنند تا جامعه را برای ظهور حضرت مهدی(عج) آماده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *