خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: شورای نگهبان در رسیدن جامعه به آرمان‌های اسلامی نقش مؤثری دارد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: شورای نگهبان در رسیدن جامعه به آرمان‌های اسلامی نقش مؤثری دارد

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه شورای نگهبان در حد وسع بشری باید کمک کند و فیلتری باشد تا افرادی که بر مردم مسلط می‌شوند شایسته باشند گفت: شورای نگهبان در رسیدن به آرمان‌های جامعه اسلامی نقش موثری دارد.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مسئولان دفاتر و ناظرین شورای نگهبان استان ضمن تبریک سالروز تأسیس شورای نگهبان اظهار داشت: اگر نمایندگان مجلس کارآیی لازم را نداشته باشند مصوبات آن‌ها نیز کارآمد نخواهد بود.

وی با بیان اینکه دولت اسلامی باید تمام همتش این باشد که زمینه‌هایی فراهم کند که جامعه اسلامی شود و رشد کند و ایجاد جامعه اسلامی از وظایف دولت است افزود: باید کسانی عهده‌دار مسئولیت و انتخاب شوند که از جهت انقلابی و عدم سازش با بیگانه واجد شرایط باشند و مردم از ثمره آن کامشان شیرین شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: شورای نگهبان در حد وسع بشری باید کمک کند و فیلتری باشد تا افرادی که بر مردم مسلط می‌شوند شایسته باشند او وظیفه خود را انجام داده است هر چند اگر به نتیجه نرسد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی افزود: برای رسیدن به آرمان‌های اسلامی مقدماتی چون کنترل، نگهبانی و حفاظ می‌خواهد برای اینکه انقلاب به دست نااهل نیافتد باید از سرچشمه کنترل شود.

وی اظهار داشت: جامعه ما آرمان‌هایی دارد که آرمان‌های انبیا و اسلام است و زمانی به آرمان‌ها خواهیم رسید که مسئولانی متصدی امور باشند که تمام همتشان پیاده کردن قانون اساسی باشد.

امام جمعه بیرجند گفت: دولت اسلامی تنها نیروی اجرایی نیست، در مجلس صددرصد اسلامی باید کسانی باشند که انگیزه آن‌ها این باشد که بتوانند در ریل اسلامی حرکت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی افزود: آرمان‌های اسلامی با دید کارشناسی از احکام اسلامی گرفته شده که اگر به آن‌ عمل شود به آرمان‌ها می‌رسیم وقتی کسانی متولی و متصدی پیاده کردن قانون اساسی باشند و کسانی به قانون مصوبات مجلس راه پیدا کنند به آرمان‌های انقلاب خواهیم رسید.

وی بیان کرد: دولت باید همه تلاش خود را انجام دهد تا همه نهادها اصلاح شوند البته در سیستم لحاظ شده اما در اجرا دیده نمی‌شود چرا که اگر عمل شود به آرمان تمدن اسلامی می‌رسیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: شرط اولیه رسیدن جامعه‌ای به آرمان‌هایش نقش مؤثر شورای نگهبان است و باید فیلترها به موقع انجام شود و همه اعم از داوطلبان مسئولیت و مردم موظف هستند کار خود را به طور صحیح انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: در جهت رسیدن به آرمان‌های اسلامی راه زیادی را پیموده‌ایم و بسیاری از موانع بیرونی، سلطه استعمارگران را کنار زده‌ایم اما تا رسیدن کامل به آرمان‌ها فاصله زیادی وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *