خانه / تاپ خبر / امام جمعه بیرجند: ما از حجت الاسلام و المسلمین جمع آور انتظار شفاعت داریم

امام جمعه بیرجند: ما از حجت الاسلام و المسلمین جمع آور انتظار شفاعت داریم

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدعلیرضا عبادی به همراه جمعی از مسئولان استانی شب گذشته با حضور در منزل مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج محمودرضا جمع آور از جانبازان دوران دفاع مقدس درگذشت ایشان را به خانواده شان تسلیت عرض نمود.

 

وی در این مراسم گفت: در آستانه سالگشت رحلت امام خمینی(ره) هستیم که رحلت امام تولد جدید امام بود و اکنون نیز پس از ۴۰ سال چه در ایران و چه در کشورهای دیگر سالگشت امام خمینی(ره)، احیای جدید تفکر امام است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: در راه حق، از ادعا تا شعار و تحمل واقعیت‌ها فاصله است، زیرا در راه حق مشخص نیست که اگر تحت شکنجه قرار گیریم پای آن می ایستیم یا خیر.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه چهره های واقعی افراد پس از آزمایش ها نشان داده می شود، تصریح کرد: در راه خدا مشکلات فراوانی وجود دارد، پیغمبران همواره در اذیت بودند اما در عین حال برگ برنده مال پیغمبر آخرالزمان است.

 

وی با بیان اینکه در راه حق، رتبه و مقامی آنی که تحمل دارد بیشتر است، گفت: بار امانت الهی را کوه نمی تواند بکشد اما اولیا الهی با عشق می کشند و هر کسی چنین شایستگی ندارد که حضرت ایوب شود زیرا برای ایشان تنها چیزی که مطرح است فقط خداست.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: حجت الاسلام و المسلمین جمع آور کسی بود که در این دوره چه آزمایش هایی داد و برای همه الگو بود و خدا بر درجات ایشان بیفزاید، از حضور در جبهه های نبرد علیه دشمنی علیه صدامیان و تحمل درد و رنج های مختلف، اما در عین حال با همه‌ی این شرایط، آن چیزی که برای ایشان مطرح بود و بر روی آن حساب می کرد انجام وظیفه و تکلیف الهی با تمام تواضع، ایمان و اخلاق بود.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی عنوان داشت: خیلی از شماها پدر بزرگوارشان را دیده بودند، نجابت، اصالت و تقوای این چنینی در این فامیل اینگونه است.

 

وی افزود: استخوان بندی ایمانی حجت الاسلام و المسلمین جمع آور ایجاب می کند که خداوند چنین باری را بر دوشش بگذارد و با انواع مشکلات روبرو شود، اما ایشان در این راه کم نیاورد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: ما از این شهید بزرگوار انتظار شفاعت داریم زیرا ما خیلی کم آوردیم اما ایشان اصلا کم نیاورد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی عنوان کرد: خداوند متعال خواست که در ایام رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی که مقتدا و پیشوا و امامِ حجت الاسلام و المسلمین جمع آور بود، مهمان بر ایشان شود که همه ی آن ها مهمان علی ابن ابی طالب هستند.

 

وی با اشاره به اینکه ما که عمرمان را ضایع کردیم و حسرت می خوریم اما امیدواریم که خداوند ما را مورد شفاعت به این شهدا و ایثارگرا ن و آزادگان و خانواده معظم قرار دهد، گفت: خانواده ها در کنار این جانبازان تحمل می کنند و اقوام و فامیل نیز برای رضای خدا مشکلات را به دوش می کشند لذا این ها شخصیت هستند.

 

انتهای پیام/ط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *