خانه / تاپ خبر / سخنان مهم امام جمعه بیرجند در دیدار با معاونین جدید استاندار خراسان جنوبی

سخنان مهم امام جمعه بیرجند در دیدار با معاونین جدید استاندار خراسان جنوبی

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با معاونین استانداری خراسان جنوبی اظهار کرد: انسان موجودی عاقل و مختار آفریده شده است، و این یعنی خود انسان در هر کاری قدرت گزینش و انتخاب دارد، به همین دلیل مسئول آفریده شده است.

 

وی افزود: انسان در گرو عمل خود قرار دارد، و این در صورتی است که انسان مسئول کار خودش باشد تا چه برسد به اینکه مسئولیت کار دیگران را نیز عهده دار شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مسئولیت پذیری کار بسیار سختی است، زیرا انسان هم باید جوابگوی کار خودش و هم جوابگوی کار دیگران باشد، خاطر نشان کرد: راندمان هر فردی بر اساس کار و تلاشی که انجام می دهد، سنجیده می شود، لذا برای من و شما که مسئولیت جامعه بر دوشمان قرار دارد باید هر شب به محاسبه عملمان بپردازیم که آیا به وظیفه خود عمل کرده و کاری انجام داده ایم یا خیر.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: گاهی در آمار و ارقامی که در رسانه ها منتشر می شود و ممکن است که مبالغه ای صورت گیرد، راندمان کاری در ایران از نظر اداره ها و مدیریت ها بسیار پایین است و این در حالی است که عقب ماندگی ها نیازمند کار و تلاش زیاد است.

 

وی با اشاره به اینکه تنها کار جهادی پاسخگوی نیازهای مردم است، گفت: کار در چارچوبه ی قانون مسئله مهمی است که باید بیشتر مد نظر قرار گیرد، زیرا ممکن است که کاری انجام شود اما اگر کار در چارچوبه ی قانون نباشد گاهی بسیار خطرناک و مضر است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اصولا مهمترین چیزی که برای ما مطرح است قانون است، ابراز داشت: این قانون است که به ما مسئولیتی داده لذا مدیون هیچ فرد و شخصی نیستیم بنابراین باید طبق قانون عمل کنیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: بی قانونی و عدم نظارت امروز، نگرانی جامعه را در پی داشته است، در صورتی که باید این موضوع سامان پیدا کند.

 

وی اضافه کرد: مسائل یکی و دو تا نیست بلکه بیشمار و نگران کننده است و مسئولین باید در جهت اجرای قانون در جامعه تلاش کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: تمام مشکلاتی که برای مردم پیش می آید نتیجه بی اعتنایی به قانون است و الا اگر قانون قوای سه گانه و وظایف قانونی آن ها را مشخص کرده به این معنی است که هیچ باری نباید بر روی زمین باقی بماند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه قوای سه گانه باید جوابگو باشند اما در حال حاضر جوابگو نیستند، عنوان داشت:  حتی مسائل حل شده ای را که صد درصد در اختیار مسئولین است به مانند تقسیم کرن چند کیلو گوشت و راه حلش را نیز همه می دانند که هر جنسی که دو نرخی شد علاجش کالا برگ است، باز کوتاهی صورت می گیرد.

 

وی بیان داشت: گوشتی که با ۵ دلار وارد می شود به دست چه کسی می رسد؟ این صف های طویل آبروریزی برای چیست؟ لذا

مسئولیت پذیرفتن در این مقطع اگر درست به آن عمل شود جهاد است و اگر چنانچه بر این درد افزوده شود انسان پاسخگو نخواهد بود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: حکومت بر مردم افتخار نیست و مردم بندگان خدا هستند و اگر چنانچه در کار مردم دخالت و آن ها را دچار مشکل کنیم در قیامت باید پاسخگو باشیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه آنچه افتخار محسوب می شود خدمت گزاری به مردم در چارچوب قانون است، گفت: مسئله نظارت بسیار ضعیف است و در بعضی جاها نیز اصلا وجود ندارد و حال آنکه قانون، نیروهای نظارتی مختلفی قرار داده است.

 

وی ادامه داد: این حراست ها، مجلس، دیوان محاسبات، بازرسی های کل کشور و اشراف خود مسئولین همه رها هستند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: مسئولین هر چند وقتی می گویند که چقدر جنس وارد کردیم، این وارد کردن ها که از جیب مردم وارد می شود لذا باید بگویند چقدر به دست مردم می رسد؟

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه مسائل دارای راه حل است اما نیازمند اجراست، تصریح کرد: ما همه مدیون قانون و مردمی هستیم که برای این انقلاب هزاران شهید داده اند تا مسئولینی دلسوز بر سر کار آیند و از زیر سلطه آمریکا، انگلیس و صهیونیست ها خارج شوند و اجرای عدالت را شاهد باشند.

 

وی یادآور شد: قبل از انقلاب هیچ توقعی از بیگانه نبود و بی عدالتی و برنامه های استعماری خود را اجرا می کرد اما نتیجه این همه خون شهدا و ارزش های انقلاب این است که کار به دست خود مردم برسد و مسئولینی تعیین کنند و طبعا مسئولین نیز بر اساس تعهد و دلسوزی، مشکلات را حل کنند در حالی که می بینیم مشکلات زیادی وجود دارد و حل نمی شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انقلاب خوبی صورت گرفت ولی انتخاب خوبی انجام نمی شود، گفت: در مسئله انتخابات باید قانونی عمل شود اما در انتخابات گذشته تخلفات زیاد بود و گزارشات زیادی نیز ارائه گشت، اما اینکه موضوعی پیگیری شود هیچگونه اطلاعی به ما ندادند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: این ها مسائلی است که اگر آسیب ببیند حتما ابتدا آسیبش به کسانی می رسد که آن ها در اجرای قانون کوتاهی می کنند.

 

وی افزود: امیدواریم در آستانه شب های قدر و شهادت حضرت علی(ع) که همه مذاهب این حضرت را قبول دارند؛ ما نیز مولایمان را قبول داشته باشیم و طوری نباشد که خارج از مرز و جامعه انقلابی مان، به ما اشاره کنند و بگویند که این ها شیعیان حضرت علی(ع) هستند و ببینید که چه می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان با اشاره به اینکه مسئولیت وزر و وبال است و هیچ کس بر مسئولیتی نخواهد ماند، تأکید کرد: امید است در این فرصت ها، جهادی عمل شود، نظارت صورت گیرد، به قانون عمل گردد و عدالت اجرا شود، زیرا این به نفع همه است و راهی جز آن نداریم.

 

انتهای پیام/ط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *