خانه / تاپ خبر / امام جمعه بیرجند: نامگذاری حضرت زینب سلام الله علیها، یک نامگذاری آگاهانه بود/ روز پرستار یک روز الهی است

امام جمعه بیرجند: نامگذاری حضرت زینب سلام الله علیها، یک نامگذاری آگاهانه بود/ روز پرستار یک روز الهی است

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در جلسه ای که به مناسبت ولادت حضرت زیبت کبری(سلام الله علیها) و با حضور جمعی از پرستاران شهرستان بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: ادب ایجاب می کند که در خصوص حضرت زینب(سلام الله علیها) چیزی نگوییم زیرا این حضرت دارای شخصیت بسیار بالایی هستند.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(سلام الله علیها) و حضرت علی(علیه السلام) هر دو معصوم و انسان هایی کامل هستند، افزود: همه اهل دقت، چه شیعه و چه غیر شیعه، چه مسلمان و چه غیر مسلمان، باور دارند که جایگاه حضرت علی(علیه السلام) زینت آفزینش است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه زینب یعنی زینت پدر، خاطر نشان کرد: با وجود حضرت علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها)، نامگذاری حضرت زینب(سلام الله علیها)، یک نامگذاری آگاهانه می باشد و دلیل آگاهانه بودن آن نیز امروز و پس از ۱۴۰۰ سال مشخص می شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: روز پرستار الحق یک روز الهی است و این روز به شما و شغل شما اختصاص پیدا کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه الحق پرستاری به معنی صحیحش یعنی رایحه ای از رحمت الهی، گفت: پرستاری مادر از فرزند تجلی رحمت خداست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ابراز داشت: آن دسته از افرادی که به معنی حقیقی راه سیر و سلوک را در پیش می گیرند و اولویت ها را عالمانه انتخاب می کنند، پرستاری را یکی از راه های رسیدن به این مقام بر می شمرند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه پرستاری یکی از بهترین عبادت هاست، عنوان داشت: شغل پرستاری از جهت خودسازی حاوی برکاتی است که به رشد انسانی و بشری می انجامد.

وی افزود: این شغل را با هیچ چیز عوض کنید زیرا همه چیز از بین می رود اما خوبی ها و خدمات شما باقی خواهد ماند.

امام جمعه بیرجند در پایان با بیان اینکه مسئولان در هر ردیفی که هستند باید حکم نظام را پیاده کنند و هر مسئولی که خلاف آن عمل کند به نظام ظلم کرده، گفت: آن فردی که به دنبال انجام کارهای خیر است، هیچ وقت منتظر دیگران نمی شود و این حسنه را با هیچ چیز معامله نمی کند.

انتهای پیام/ط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *