خانه / تاپ خبر / امام جمعه بیرجند: خانواده شهدا چراغ خاموش سختی ها را تحمل می کنند/ بازوی انبیای الهی شهدا بوده اند

امام جمعه بیرجند: خانواده شهدا چراغ خاموش سختی ها را تحمل می کنند/ بازوی انبیای الهی شهدا بوده اند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با خانواده شهید حسن ابراهیم زاده شهری با اشاره به اینکه مقام شهادت در قرآن ذکر شده است، اظهار کرد: بازوی دین خدا و کمک انبیا کسانی بوده اند که تا پای جان در پای توحید ایستاده اند.

وی با بیان اینکه اعمال بشر چه زن و چه مرد در دیدگاه خداوند متعال ضایع نمی گردد، افزود: از دیدگاه بشری نیز به مقام شهدا درجه والایی داده شده است.

امام جمعه بیرجند خاطر نشان کرد: در جنگ های نظامی از نظر فیزیکی، سربازی که در جبهه عملیات انجام می دهد دارای عقبه ای است، عقبه ای که همه دست به دست هم داده اند تا وی در مقابل دشمن ایستادگی کند و اجازه نفوذ به آن ها را ندهد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی عنوان داشت: در بعد معنوی این طور نیست که یک نفر از خانه بیرون آید و تنها خودش باشد، بلکه خانواده و فرزندانش همیشه با وی هستند، لذا کسی که در جبهه حضور دارد و در حال جهاد است تنها نیست و در واقع همه خانواده اش در حال جهاد می باشند.

وی بیان کرد: به ارواح شهدا دعا و توسل می جوییم و از آنها می خواهیم که در روز قیامت شفیع ما باشند و همچنین نسبت به بازماندگان و همسران آن ها ارادت داشته و دعاگوی آن ها هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: خداوند شما را حفظ کند زیرا از اجر شهید برخوردارید؛ گاه می شود که تحمل مسائل بعدی سخت‌تر از مسئله شهادت است، اما این مسئله و سختی را خانواده ها بدون سر و صدا و چراغ خاموش تحمل می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *