خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: مهمترین جهاد از خانواده آغاز می شود/لزوم وقت شناسی در جدال با دشمن

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: مهمترین جهاد از خانواده آغاز می شود/لزوم وقت شناسی در جدال با دشمن

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به نقش ارزنده زنان در صحنه های تربیت خانوادگی و انتقال فرهنگ دینی، گفت: مهمترین جهاد از خانواده و زن آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با دست اندرکاران اجلاسیه شهدای بانوان و ایثارگر خراسان جنوبی اظهار داشت: از روزی که خداوند انسان را آفرید مشخص بود که در این عالم درگیری های فیزیکی وجود داشته و یکی جبهه حق و دیگری جبهه باطل خواهد بود.

وی، جهاد را یکی از ارکان فروع دین دانست و گفت: مسئله جهاد یکی از جاه هایی است که در مقام عبودیت و تکامل، رتبه ها با سرعت ارتقاء می یابد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه جهاد دو نوع ابتدایی و دفاعی است، بیان کرد: نوع ابتدایی بعد از اتمام حجت در مقابل مستبدین و مستکبرین باید برای آزاد کردن مستضعفین از زیر بار ظلم آن ها است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با تأکید بر اینکه جهاد ابتدایی جهاد آزادی بخش است، عنوان داشت: اما این جهاد مشروط به حضور امام معصوم است و بهانه ای دست هر عده ای نیست.

نقش پررنگ زنان در مبارزه با جنگ تبلیغاتی دشمن

وی اضافه کرد: همچنین جهاد ابتدایی از دوش زن ها برداشته شده اما مهمترین سهم مربوط به آن هاست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی همچنین به بیان مصادیق جنگ های دفاعی پرداخت و گفت: در جنگ فیزیکی دفاعی هم زن و هم مرد باید دفاع کنند اما در مسئله دفاعی در هر جبهه ای وقت شناسی بسیار مهم است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه در جنگ های تبلیغاتی و فرهنگی دشمن  ابتدا به مرکز اصلی یعنی همان اندیشه و عقیده حمله می کند، بیان داشت: در این جنگ ها نقش زنان بسیار بیش تر است چراکه سنگرهای فرهنگی از داخل خانواده ها تا همه سطوح ادامه دارد و زنان در همه این سطوح نقش دارند.

وی با بیان اینکه بزرگداشت شهدا برای این نیست که ما به شهدا کمک کنیم بلکه می خواهیم از آن ها کمک بگیریم، افزود: اینکه روح شهادت طلبی، یاد و عظمت شهدا در جامعه ای فراموش نشود برای دشمن وحشت زا است.

حفاظ مکتب شیعه رهبری آگاهانه دین است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آرمان شیعه جز پیداشدن حق نیست، گفت: حفاظ مکتب شیعه رهبری آگاهانه دین است به همین دلیل هم اکنون به شیوه های مختلف همه هجوم ها روی مسئله رهبری است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به نقش ارزنده زنان در صحنه های تربیت خانوادگی و انتقال فرهنگی دینی به خانواده ها، افزود: مهمترین جهاد از خانواده و زن شروع می شود اما زنان در صحنه های دفاعی نیز حضور دارند که مهمترین آن صحنه جنگ فرهنگی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *