خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: بسیج کارآمدی خود را نشان داده است/ حرفه و فن عبادت است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: بسیج کارآمدی خود را نشان داده است/ حرفه و فن عبادت است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به نقش بسیج طی ۴۰ سال اخیر اشاره کرد و گفت: طی این مدت بسیج کارآمدی خود را در جبهه‌های جنگ، مسائل بهداشتی، اقتصادی، خدمت به محرومین و رشته‌های علمی افتخارآمیز نشان داده است.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی صبح امروز در دیدار با دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی، علم را یک نوع عبادت دانست و اظهار داشت: حرفه و فن نیز یک نوع عبادت است البته به شرط آنکه انسان با بصیرت باشد و تمام توانش را در مسیر تکامل قرار دهد.

وی با تأکید بر اینکه در هر مسأله‌ای برای انسان، قبل از هر عملی نیازمند علم هستیم، بیان داشت: همه امور مادی و معنوی باید دانش‌بنیان باشد چرا که علم تئوریک به تنهایی اثربخش نیست.

لزوم توجه به علم همراه با تفکر بسیجی

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بر لزوم توجه علم همراه با عمل و تفکر کارآمد بسیجی تأکید و اعلام کرد: تحصیل در دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای که علاوه بر علم‌آموزی همراه با عمل است بسیار مطلوب بوده و افراد را از حالت کارفرمایی و بردگی خلاص می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی به نقش بسیج طی ۴۰ سال اخیر اشاره کرد و گفت: طی این مدت بسیج کارآمدی خود را در جبهه‌های جنگ، مسائل بهداشتی، اقتصادی، خدمت به محرومین و رشته‌های علمی افتخارآمیز نشان داده است.

وی اضافه کرد: به امید روزی که جوانان این مرز و بوم در جای‌جای کشور با تفکر بسیجی چشم طمع بیگانه را بریده و برای ساختار امور کشور و باور اینکه ما می‌توانیم کشور را به پیشرفت‌های بالاتری برسانند.

شناخت انسان‌ها در مکتب‌های مختلف

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: در مکتب‌هایی که نسبت به انسان‌ها صاحب‌نظر هستند در خصوص شناخت انسان‌ها تفکر بر این است که انسان به کمال نمی‌رسد مگر اینکه از دنیا، مظاهر دنیا و امور جهانی فاصله بگیرد و اینگونه تفکر از گذشته تاریخ تاکنون بوده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با اشاره به نوع دیگر تفکر، بیان داشت: در مقابل این تفکر تفکر مادی‌گرایی به اسم‌های مختلف از گذشته تاریخ تاکنون بوده و در این نوع تفکر انسان را موجودی صرفا مادی می‌بینند و تمام توجیهاتش به مسائل فیزیکی است.

مخالف بودن نظر دین با دو دیدگاه افراط و تفریط

وی با بیان اینکه نظر و دیدگاه دین به معنای صحیح و دیدگاه اسلام به معنای ناب که مستند به مدارک اندیشه است با دو دیدگاه افراط و تفریط متفاوت است، اضافه کرد: دیدگاه دین و اسلام به فلسفه عقلی و وحیانی متکی و اینگونه است که انسان را در غالب هر آنچه خلق شده ببینید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه آفریدگار در وجود انسان بالاترین هنر خلقت را به کار برده و در کار حکیم لغو نیست، عنوان کرد: خداوند یک بدن فیزیکی، انگیزه و آرزو و روح بلندپرواز در وجود انسان نهاده که هرگز به این زندگی قانع نیست زیرا جایگاهش بالا و حاضر به اسارت در این جهان مادی نیست.

خلقت انسان هدفمند است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با اشاره به خلقت هدفمند انسان، گفت: این دنیای مادی که همه به دید منفی به آن می‌نگرند منفی نیست بلکه در یک فرمول و در راستای کمالات انسانی است.

وی با تأکید بر اینکه انسان باید از تمام وجودش استفاده و خود را جامع ببیند به مفهوم عبادت پرداخت و افزود: هر کاری که با کارشناسی درست و قصد قربت باشد، عبادت شناخته می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *