خانه / تاپ خبر / امام جمعه بیرجند: دشمن به دنبال ناتوان نشان دادن انقلاب است/ مکاتب مادی به بن‌بست رسیده است

امام جمعه بیرجند: دشمن به دنبال ناتوان نشان دادن انقلاب است/ مکاتب مادی به بن‌بست رسیده است

امام جمعه بیرجند ایجاد مشکلات اقتصادی، فرهنگی و غیره در کشور را از جمله حیله‌های دشمنان داخلی برشمرد و گفت: هدف دشمن از این اقدامات و حیله‌گری‌ها ناتوان نشان دادن انقلاب است.به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند و به نقل از فارس،  حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند با اشاره به دیدار اعضای ستاد کنگره ملی دو هزار شهید خراسان‌جنوبی با مقام معظم رهبری در آبان‌ماه اظهار داشت: سلام مقام معظم رهبری را به همه مردم خراسان‌جنوبی و شهرستان بیرجند که ایشان از آن با تعبیر خاص شهر علم و ایمان یاد کردند اعلام می‌کنم.

وی افزود: مسئله مهمی که هر انسان باید در راستای جهان‌بینی و معادشناسی به آن توجه داشته باشد، فلسفه وجود ما در این دنیا است.

فلسفه وجود ما در این عالم آزمایش است

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه فلسفه وجود ما در این عالم آزمایش است، اضافه کرد: این مسئله با تصور اشتباهی که دنیا محل راحتی بوده و بسنده کردن به این تفکر بسیار متفاوت است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبادی عنوان داشت: دشمن امروز کاملاً احساس کرده چه از جهت نظری و چه در میدان عملی شکست خورده و لذا کارهای او جنون‌آمیز است.

مکاتب مادی به بن‌بست رسیده است

وی با بیان اینکه مکاتب شرق و غرب و به‌طور کلی مادی امروز به بن‌بست رسیده است، تصریح کرد: مکتبی که امروز جوابگو است اسلام است.

امام جمعه بیرجند اضافه کرد: دشمنان در سطح جهانی تلاش می‌کنند نسخه جعلی اسلامی را با پرورش تروریست‌هایی همچون داعش و طالبان و غیره و دیوانه‌هایی همچون سعودی‌های مروج وهابیت معرفی کنند.

دشمن به دنبال معرفی نسخه جعلی اسلام است

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبادی در تشریح دلیل این اقدام دشمن عنوان داشت: دشمنان در زمانی که جهان دچار خلأ فکری و اعتقادی شده و راهی جز اسلام نمانده برای اینکه افکار عمومی خود را آلوده کرده و مانع گرایش مردم به اسلام شوند، دست به اینگونه اقدامات زده و به دنبال معرفی اسلامی هستند که افکار عمومی از آن وحشت کنند.

وی با بیان اینکه در داخل کشور کسانی به نحوی وابسته به اندیشه غربی هستند، تصریح کرد: همان‌طور که دشمنان در سطح جهانی برای مشتبه کردن چهره اسلام این حیله‌ها را انجام می‌دهند، برخی در داخل کشور نیز نسبت به انقلاب همین کار را انجام می‌‎دهند.

هدف دشمن از ایجاد مشکلات ناتوان نشان دادن انقلاب است

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبادی ایجاد مشکلات اقتصادی، فرهنگی و غیره در کشور را از جمله حیله‌های دشمنان داخلی برشمرد و گفت: هدف این افراد از این اقدامات و حیله‌گری‌ها ناتوان نشان دادن انقلاب است.

وی عنوان داشت: هر کس به اسم انقلاب و دولتمرد و غیره شعاری داد و جایگاهی پیدا کرد باید بداند هر مسئله‌ای با معیارهای اسلامی و انقلابی همخوانی نداشته باشد اسلام آن را نمی‌پذیرد.

امام جمعه بیرجند اضافه کرد: معیار انقلاب ما اسلام است و اگر کسی به اسم اسلام بازی درآورده و با وعده‌های دروغ سر مردم کلاه گذاشته و مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، خیانت کرده و عملکرد او ارتباطی با معیارهای اسلامی ندارد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبادی با طرح این سوال که مشکلاتی که در کشور پیش آمده آیا به خاطر اجرای قانون بوده یا قانون‌شکنی، تصریح کرد: اگر پیروی عملی صحیح از قانون اساسی برآمده از اسلام، اندیشه‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و خلف صالح او مقام معظم رهبری وجود داشت مشکلات کنونی به وجود نمی‌آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *