خانه / تاپ خبر / امام جمعه بیرجند: مسئولان برای مهار روان آب‌ها موفق عمل نکرده‌اند

امام جمعه بیرجند: مسئولان برای مهار روان آب‌ها موفق عمل نکرده‌اند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی جزو مناطق کم باران است و باید برای نگهداری روان آبها برنامه‌ریزی شود که متاسفانه مسئولان در این جهت موفق نبوده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین  سیدعلیرضا عبادی در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی جزو مناطق کم باران است و باید برای سیلاب‌هایی که در طول سال شاهد آن هستیم برنامه‌ریزی شود که به نحوی نگهداری شده و کمتر شاهد هدرفت آن باشیم و متاسفانه مسئولان در این جهت موفق نبوده‌اند.

وی افزود: “زیست” کلمه پر معنی است که باید آن را حفظ کرد و در حفظ آن همه مسئول هستند و باید نسبت به شیوه‌های بی‌رویه‌ای که موجب می‌شود سفره‌های آب زیرزمینی خالی شود اطلاع داشت و به گونه‌ای رفتار نکرد که این سفره‌های آب زیرزمینی تحت تاثیر سوء قرار گیرد.

امام جمعه بیرجند عنوان کرد: لوله گذاری از محل قنات تا محل مزرعه اقدامی است که برای صرفه سنجی در آب زراعی انجام شده آیا در این زمینه فکری برای حفظ محیط زیست شده است؟ آیا فکری برای حیوانات و حشرات که از این جویبارها آب می‌خورند شده است؟

حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: برای هر موضوعی که مطرح کنید دین برای آن حکم دارد و بخشی از موضوع که صدها موضوع دیگر را در بر می‌گیرد مسأله محیط زیست است که باید حفظ، نگهداری و جلوی آفات آن گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: خداوند حکیم هر موجودی را برای هدفی آفریده و باید مجموعه محیط زیست را حفظ کرد و شرط آن این است که همه همکاری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی خاطرنشان کرد: همه می‌دانیم که محیط‌بانان سخت کوش از امتیازات کمتری برخوردار هستند و باید از حق آنها دفاع کرد چرا که کار آن‌ها ارزش معنوی دارد.

وی متذکر شد: پیام ما به همه مسئولان و مردم در فصل سرما در شرایط برف و باران این است که به یاد حیوانات و محیط زیست باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *