خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد: بازی‌های سیاسی و اقتصادی مانعی بر سر راه کمال انسان/ ضرورت توجه به سرمایه‌های عمر و استعداد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد: بازی‌های سیاسی و اقتصادی مانعی بر سر راه کمال انسان/ ضرورت توجه به سرمایه‌های عمر و استعداد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: در زندگی انسان بازی‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کار ابلیس را انجام می‌دهند و بر سر راه کمال انسانی دام می‌گذارند تا گرفتار شود و چون خودشان گمراه هستند بقیه را نیز گمراه می‌کنند.به گزارش دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به نقل از فارس،حجت الاسلام والمسلمین عبادی امروز صبح امروز در جمع دانش‌آموزان بسیجی شرکت‌کننده در طرح ولایت، اظهار داشت: در ابتدای بهار زندگی سرمایه‌ عظیم عمر و استعداد در اختیار شما است.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه استفاده از این سرمایه‌ها نیاز به دو شرط دارد، تصریح کرد: هر کسی باید سرمایه‌ای را که دارد بشناسد چرا که اگر سرمایه حتی گنجی عظیم باشد اما از آن بی‌خبر باشیم آن سرمایه ضایع می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه دانستن و شناختن سرمایه مهم است، گفت: چگونگی بهره بردن از سرمایه نیز بسیار مهم است زیرا بی‌توجهی به این موضوع نیز باعث زایل شدن سرمایه می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی  بیان کرد: شناخت انسان مسئله قابل توجهی است و انسان اگر خدایی شود و در کنار آن استفاده از استعدادها باشد آن کاری که انجام می‌شود رنگ خدایی می‌گیرد.

وی با بیان اینکه موضوعات گاهی تفصیلی و گاهی اجمالی بیان می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم استعداد را به صورت اجمالی ببینیم می‌توانیم آن را در کودکان مشاهده کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: انسان در ذات خود نامحدود آفریده شده و شرط استفاده آن این است که با علم باید بداند که راهکار چیست.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی  خاطرنشان کرد: انسان باید از راه علم، وحی، الهام، ریاضت و کشف بفهمد و بداند که با چه فرمول مادی و معنوی می‌شود به آرمان رسید‌.

وی با اشاره به اینکه گاهی امکانات بیشتر می‌شود اما هنوز قانع نمی‌شوند چرا که استعدادها بیشتر است، گفت: گاهی مسائلی را انکار می‌کنند که علم آن را نمی‌دانند اما برای اهل آن و در جایگاه خود مسائلی وجود دارد که در فرمول‌ها نمی‌گنجد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تبیین کرد: صدها مسئله وجود دارد که در حد علم ما نیست و برای بشر در دنیا گنجایش ندارد و خدا اجر خودسازی انسان را در دنیایی دیگر قرار داده چرا که این دنیا گنجایش آن را ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی  اضافه کرد: تجلی استعداد در جنت است و همه تشکیلات در آن‌جا تابع اراده است.

وی با تذکر به نوجوانان برای توجه به سرمایه‌ها، افزود: گاهی انسان‌ها مشغول به چیزهایی می‌شوند که انسان را هلاک می‌کند و قوت و سرمایه‌ها را هدر می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: در زندگی انسان بازی‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کار ابلیس را انجام می‌دهند و بر سر راه کمال انسانی دام می‌گذارند تا گرفتار شود و چون خودشان گمراه هستند بقیه را نیز گمراه می‌کنند و نتیجه آن قتل عام مظلومان عالم است و به جای دوستی دشمنی، به جای محبت تفرقه و به جای علم جهل و به جای دین خرافات را ترویج می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی  یادآور شد: سرمایه عظیمی در دست شما نوجوانان است و باید سرمایه خود را حفظ کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *