خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: علم همواره بر جهل پیروز است/ شکست در ایستادگی مقابل ظلم معنی ندارد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: علم همواره بر جهل پیروز است/ شکست در ایستادگی مقابل ظلم معنی ندارد

امام جمعه بیرجند گفت: علم به معنی صحیح آن همواره بر جهل پیروز است لذا اگر تمام دنیا را ابوجهل‌ها پر کنند نیز هیچ‌گاه علم شکست نمی‌خورد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام بیرجند به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی شامگاه چهارشنبه در مراسم سالگرد تدفین شهید گمنام دانشگاه بیرجند اظهار داشت: امروز آنچه که در صحنه میدانی بین‌الملل مشاهده می‌شود، نبرد تمام عیار میان حق و باطل است.

وی افزود: در این نبرد هر روز نیز صحنه‌هایی از مجاهدت، صبر و مقاومت در مقابل ظلم و ستم مشاهده می‌شود و مسلمانان برای دفاع از حق در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه همواره بحث پیروزی حق در انواع مسائل سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مطرح است، افزود: نظام هستی، نظام احسن است و اگر ما این موضوع را درک نکردیم مشکل از خود ما است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: علم به معنی صحیح آن همواره بر جهل پیروز است لذا اگر تمام دنیا را ابوجهل‌ها پر کنند نیز هیچ‌گاه علم شکست نمی‌خورد.

وی ادامه داد: امروز می‌بینیم برخی نه در زاویه علمش بلکه از زاویه جهلش شکست می‌خورد، جهل هیچ‌گاه بر باطل پیروز نمی‌شود و اگر ما زندگی خود را طوری تعبیه کنیم که تمام زاویه‌هایش را متکی به علم داشته باشیم همواره پیروز هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نباید به مسائل زودگذر دل ببندیم، خاطرنشان کرد: نباید در برخی مسائل، تخصص و علم لازم را داشته باشیم اما ابوجهل‌ها زندگی را پر کرده باشند.

امام جمعه بیرجند اظهار کرد: حق هیچ‌گاه شکست نمی‌خورد و اگر آن کسی که شعار حق می‌دهد و مدعی حق است اما شکست می‌خورد در واقع حق واقعی نبوده چرا که خود حق شکست‌ناپذیر است.

وی با بیان اینکه آن‌هایی که بیان می‌کنند عدل و حق در مقابل ظلم و باطل شکست می‌خورد یک اظهارات عوام‌فریبانه انجام می‌دهند، افزود: وقتی انسان در نظام احسن به عنوان اشرف مخلوقات برای هدف فوق‌العاده خلق شده، پیروزی‌اش این است که به هدفش برسد و خودش را براساس عدل، حق و عقل بسازد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: راه پیروزی، تحمل سختی‌ها است و برگ برنده را نیز به کسی می‌دهند که در آزمایش‌ها سربلند بیرون بیاید.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی عنوان کرد: اگر زندگی را بر حقیقت علم و حقیقت عقل و عدل تنظیم کردید و در مقابل ظلم و جهل ایستادید این خود عین پیروزی است و در اینجا بحث پیروزی و شکست و خیر و شر نیست بلکه این هر دو طرفش خیر است.

وی بیان کرد: برای ایستادگی در مقابل باطل و ظلم، شکست معنی ندارد، اگر در ظاهر جبهه باطل را شکست دادید این خیر است و اگر در این راه فدای حق شدید نیز باز هم این خیر است لذا در این فرمول شکست وجود ندارد و هر کسی که شکست می‌خورد از نفس خودش شکسته خورده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *