خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: آموزه های قرآنی مهم ترین نیاز انسان در عصر جدید است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: آموزه های قرآنی مهم ترین نیاز انسان در عصر جدید است

امام جمعه بیرجند آموزه های قرآنی را مهم ترین نیاز انسان در عصر جدید دانست و گفت: وضعیت فعلی جهان با بازگشت بشر به سوی قرآن و عمل به آن قابل اصلاح است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به نقل از  خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی شب گذشته در جمع حافظان و قاریان برجسته شهرستان بیرجند به مناسبت گرامیداشت شهید مدافع حرم مرتضی بصیری پور، اظهار کرد: قرآن کتاب هدایت، نسخه نجات، رشد و تربیت نوع بشر است.

وی با بیان اینکه اگر تعهد نسبت به قرآن حفظ می شد کار انسان به وضعیت امروز نمی رسید، افزود: وضع موجود دنیا به هیچ نحوی قابل اصلاح نخواهد بود مگر وقتی که بشر به قرآن برگردد و در سایه قرآن خود را بازیابد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه قرآن کریم بر مصادیق مختلفی از جمله حقیقت قابل حمل است، گفت: اینکه می گوییم قرآن نازل شده به معنای این است که خداوند متعال حقایقی از عالم حقایق اشیا و ملکوت در قالب الفاظ بشری به زمین فرستاده است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه اگر جن و انس با هم به کمک برخیزند نمی توانند مانند قرآن را شکل دهند،عنوان کرد: انسانی که حافظ و قاری قرآن است و به هر نحوی قرآن در ذهن او نقش بسته مقدس است چراکه حامل کلام خداوند در زمین است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به اینکه هدایت به قرآن یافتن بر اساس تقوا از نوع الفاظ، ذهنیات و تبیین علمی نیست بلکه جنبه عملی دارد، بیان کرد: هنگامی که قرآن را با تقوا بیاموزیم در سخن، اخلاق، کسب و کار، خانواده و تمام زندگی بر اساس آن عمل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم آنچه که در اندیشه امام علی (ع)  است را به صورت خطی و لفظی دربیاوریم در واقع همان قرآن را مرور کرده ایم، اظهار داشت: زیبایی حقیقی قرآن هنگامی است که در تمامی اعمال و افکار روزمره تجسم پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه آنچه که نسبت به پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین گفته می شود بالاترین حد از تربیت قرآنی است، افزود: اگر بکوشیم قرآنی حرف بزنیم، متخلق به اخلاق قرآنی شویم و در تمامی امور خود قرآنی عمل کنیم قطعا به سعادت خواهیم رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *