خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: نیروهای مسلح خار چشم دشمنان هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: نیروهای مسلح خار چشم دشمنان هستند

امام جمعه بیرجند گفت: خداوند متعال نیروهای مسلح را خار چشم دشمن و نور چشم دوستان قرار داده است و شما در کار خیر تمام مردم شریک هستید چرا که نیروهای مسلح امنیت را ایجاد کردند و تا امنیت نباشید نمی‌تواند کار کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز(یکشنبه) در دیدار با کارکنان و فرماندهان یگان تابعه ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان، اظهار داشت: خداوند متعال کره زمین را آفریده و آن را به وسیله کوه‌ها محکم نگه داشته است و برکت‌‌های خود را داده و در چهار فصل آن‌ها را تنظیم کرده است.

وی گفت: این چهار فصل واحدهای عمر ما است و هر انسانی طبق خواسته‌هایی که دارد باید بتواند از آن بهره‌برداری کند چرا که آرمان‌های افراد متفاوت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی افزود: چهار فصل که خداوند متعال تنظیم کرده در محاسبات از فروردین‌ماه آغاز می‌شود اما واقعیت آغاز آن از هر جایی که نگاه کنیم، است.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: این چهار فصل دارای چهار طبیعت متفاوت هستند و هر فصلی طبع خاص خود را دارد و بدن انسان نیز بر اساس این فصول تنظیم شده است.

وی ادامه داد: فصل بهار طبع دم و خون، فصل تابستان طبع صفرا، فصل پاییز طبع سودا و فصل زمستان طبع بلغم است، لذا آن‌هایی که می‌توانند محاسبه کنند می‌بینند که در بسیاری از مسائل اجتماعی، اخلاقی و خانوادگی‌ اعم از رشد کارهای خیر و بزه‌کاری‌ها، این‌ها با هم ارتباط دارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در فصل بهار که فصل رشد خون است؛ روحیه، طبیعت و نشاط انسان در کارهای خیر را می‌توان محاسبه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی اظهار کرد: باید بدانیم چه اتفاقاتی در مسائل مختلف در این فصول صورت می‌گیرد و چه بیماری‌هایی در فصل بهار یا تابستان می‌تواند شیوع پیدا کند.

وی افزود: همچنین در فصل پاییز که فصل سودا است متناسب با آن نوع اغذیه تنظیم شده است یعنی در طبیعت خشک، تر، گرم و سرد در هر فصل متناسب آن چه غذاهایی می‌تواند بر سلامت انسان تاثیر بگذارد و چه بیماری‌هایی ممکن است حادث شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: این اتفاقات همه با هم مرتبط هستند و این سفره گسترده شده و برای همه یکسان است اما بهره‌برداری از آن یکسان نیست.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه بشریت با هم مساوی نیستند و برخی عالمانه از این اتفاقات حسن استفاده را می‌کنند و برخی نیز جاهلانه سوءاستفاده می‌کنند،گفت: باید از فرصت عمر نهایت استفاده را ببریم زیرا گذر عمر هیچ‌وقت متوقف نمی‌شود.

وی بیان کرد: جوانی دوره غلبه بر خون، میانسالی دوره غلبه بر صفرا، پیری دوره غلبه بر سودا و کهنسالی دوره غلبه بر بلغم است که سردی بر بدن غالب می‌شود تا وقتی که حرارت بدن را بگیرد و به عالم دیگر ببرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خطاب به کارکنان یگان تابعه ارتش استان، اذعان داشت: شما افتخار بازوی نظامی پیامبران و اولیای الهی هستید و جهت احقاق حق و ابطال باطل نیروی خود را در مقابل دشمنان اسلام به رخ می‌کشید.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: خداوند متعال شما را خار چشم دشمن و نور چشم دوستان قرار داده است و شما در کار خیر تمام مردم شریک هستید چرا که نیروهای مسلح امنیت را ایجاد کردند و تا امنیت نباشید نمی‌توان کار کرد.

وی افزود: مجموعه نیروهای مسلح مجموعه مبارکی است و فعالیت در این مجموعه از بهترین اعمال صالح است و شما با ثبات قدم مورد دعای امام سجاد(ع) هستید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *