خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خبر داد مطرح کردن درخواست مردم خراسان‌جنوبی برای دیدار با رهبر انقلاب/ جایگاه ورزش باستانی جایگاهی استثنایی است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خبر داد مطرح کردن درخواست مردم خراسان‌جنوبی برای دیدار با رهبر انقلاب/ جایگاه ورزش باستانی جایگاهی استثنایی است

امام جمعه بیرجند گفت: درخواست مردم استان برای دیدار با مقام معظم رهبری طی چندین مرتبه با مسؤول دفتر ایشان مطرح شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به نقل ازخبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با پیشکسوتان ورزش استان اظهار داشت: سال جدید با نام امام علی‌(ع) آغاز و با این نام پایان می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه جایگاه ورزش باستانی جایگاهی استثنایی است، تصریح کرد: این ورزش بسیار لذت‌بخش بوده چون ضمن اینکه دارای یک فرهنگ هدفمند بوده نوع حرکات آن یادآور نعمت‌ انعطاف‌پذیری بدن در میان شماری از نعمت‌های خداوند است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه ورزش‌های باستانی در جهت تربیت بدن جزو ورزش‌های رزمی است، یادآور شد: با توجه به اینکه شرط حرام بوده اما استثناء در برخی از ورزش‌های رزمی وجود داشته که شرط حرام نیست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با اشاره به اینکه جایگاه افرادی که در رزمایش‌ها جان خود را از دست می‌دهند و به شهادت می‌رسند نسبت به شهدایی که در میدان نبرد به شهادت می‌رسند بالاتر است، اضافه کرد: دلیل این امر داشتن انگیزه که یک ارزش محسوب می‌شود بوده و هم اینکه در رزمایش‌ها حالت پیشگیرانه وجود دارد.

وی با بیان اینکه ورزش‌های رزمی از ارزش معنوی برخوردار هستند، افزود: آنچه در مورد ارتقاء ورزش‌های رزمی و باستانی از دستمان برآید تلاش می‌کنیم چون برای این امر ارزش قائل هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: ورزش باستانی یک مکتب است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی در مورد درخواست ورزشکاران و مردم استان برای تشریف‌فرمایی مقام معظم رهبری به استان گفت: این موضوع طی چندین مرتبه با مسؤول دفتر مقام معظم رهبری مطرح شده که اگر این امکان وجود داشته باشد این اتفاق مبارک رقم بخورد و یا در دیدارهای جمعی که ایشان با اقشار مختلف در سراسر کشور دارند مردم استان نیز حضور یابند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *