خانه / تاپ خبر / نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: مسؤولان به دنبال یک سال متفاوت باشند /مردم تا وقتی نتیجه کار را نبینند به آن دل نمی‌بندند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: مسؤولان به دنبال یک سال متفاوت باشند /مردم تا وقتی نتیجه کار را نبینند به آن دل نمی‌بندند

امام جمعه بیرجند گفت: خوب است سال جدید را با دقت، مشورت‌های لازم، کارشناسی درست و دلسوزی همه جانبه شروع کنید تا آماری که پایان سال ارائه می‌دهید از جهت تولید، توزیع، مصرف و صادرات با سال‌های گذشته متفاوت باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با استاندار، معاونان استاندار خراسان‌جنوبی و فرماندار بیرجند، با بیان اینکه امیدواریم سال ۹۷ سال پر خیر و برکتی برای همه مردم به ویژه خراسان‌جنوبی باشد، اظهار داشت: باید از تمام فرصت‌های زندگی برای دنیا و آخرت به بهترین شکل استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه موضوع وسع یک مسأله عمیق است، بیان داشت: انسان اگر توان و استعدادهای خود را کشف کند یک موجود نامتناهی می‌شود.

 وی تبیین کرد: بسیاری از استعدادهای انسان از نظر فکری و عملی سر به‌مهر مانده است به طوری که گاهی اوقات گفته می‌شود بوعلی سیناها تنها دو درصد استعداد فکری آن‌ها شکوفا و ۹۸ درصد باقی‌مانده سر به مهر در خاک دفن شده است.

آباد کردن زمین از مسؤولیت‌های مهم انسان است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اعلام این مطلب که مسؤولیت آباد کردن زمین از جمله مسؤولیت‌های مهمی است که خداوند بر دوش انسان نهاده است، توضیح داد: آباد کردن زمین با توسعه‌ای که در دنیای اقتصاد و سیاست امروز مطرح است فرق می‌کند.

امام جمعه بیرجند مطرح کرد: کشور ایران از کشورهای پرنعمت به حساب می‌آید و اگر در مسؤولیتی که خداوند بر دوش انسان نهاده در حد وسع و مکتب خود تنها به چند درصد آن عمل می‌کردیم وضعیت کشور بهتر از این می‌بود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی به شعار سال جاری و مورد خطاب قرار دادن مردم و مسؤولان از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: مردم زمانی می‌توانند در عرصه ظاهر شوند که مسؤولان کارهای لازم و مقدماتی را به خوبی انجام دهند.

ضرورت توجه مسؤولان به تولیدات داخلی، کیفیت و صادرات 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی توضیح داد: زمانی که کالای خارجی به صورت رسمی یا غیررسمی وارد کشور شود از دست مردم کاری برنمی‌آید و اگر امکانات اولیه‌ای که مردم نیاز دارند محقق نشود دست مردم بسته است.

وی با تأکید بر اینکه اگر بر اجناس تولیدی نظارت نباشد و این اجناس دارای کیفیت قابل رقابت نباشد فایده‌ای ندارد، اضافه کرد: اگر کالاها دارای کیفیت باشند ولی بازار صادرات فراهم نشود اجناس تولیدی روی دست تولیدکنندگان می‌ماند لذا باید مسؤولان به این مسائل توجه جدی داشته باشند.

مسؤولان به دنبال یک سال متفاوت باشند

امام جمعه بیرجندخطاب به مسؤولان خراسان‌جنوبی، بیان داشت: خوب است سال جدید را با دقت، مشورت‌های لازم، کارشناسی درست و دلسوزی همه جانبه شروع کنید تا آماری که پایان سال ارائه می‌دهید از جهت تولید، توزیع، مصرف و صادرات با سال‌های گذشته متفاوت باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ابراز داشت: مردم ایران انقلاب کردند تا سرنوشت کشور را به دست توانای خود به گونه‌ای رقم بزنند که برای ملت‌های دیگر الگو باشد و تمام این وسع در انقلاب اسلامی، مکتب و مردم ما وجود دارد.

مردم تا زمانی که نتیجه کار را نبینند به آن دل نمی‌بندند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به سخنان استاندار خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: همه آنچه که مطرح کردید خوب است اما تا زمانی که کاری به نتیجه و محصول نرسد مردم به آن دل نمی‌بندند.

امام جمعه بییرجند با تأکید بر اینکه آنچه که موجب دلگرمی مردم می‌شود نتیجه طرح و کار است، تبیین کرد: نتیجه کار سبب نشاط و حرکت جدید در مردم می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه اگر به مردم اندک فرصتی داده شود استعدادهای آن‌ها شکوفا می‌شود، اضافه کرد: اگر به ملت ایران فرصت و میدان داده شود خود را نشان می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه نظارت بر برنامه‌ها باید به گونه‌ای باشد که مسؤولان بدانند سال ۹۷ یک سال جدی است، خاطرنشان کرد: مردم خراسان‌جنوبی با مشکلات متعددی نظیر خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کنند لذا باید با تسهیلات اشتغال‌زایی و حذف قوانین دست و پاگیر اداری به آن‌ها کمک کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *